OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020r.

1.       W związku najnowszymi przepisami epidemicznymi, od dzisiejszej niedzieli /18. października/ wprowadzamy dodatkowe  Msze święte  o g. 11.00 i 17.00. Ufamy, że dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z Eucharystii. W naszym kościele jednocześnie może uczestniczyć 90 osób. Porządek Mszy świętych od tej niedzieli do odwołania będzie następujący: g. 8.00, 10.00, 11.00, 12.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy do skorzystania z takiej możliwości. Wszystkie Msze święte w niedziele będą transmitowane.

2.       W Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych odprawianych codziennie o g. 18.00 w tym tygodniu modlimy się za dzieło misyjne Kościoła, za naszą Ojczyznę oraz o zaprzestanie rozwijania pandemii koronawirusa.

3.       W liturgii tego tygodnia obchodzimy;

Wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

Czwartek – wsp. św. Jana Pawła II, papieża

4.       W poniedziałek o g. 18.30 Msza święta i spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla klas VI SP, a  w czwartek w takiej samej formule dla klas VIII SP.

5.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy połączona z różańcem.

6.       W czwartek  wspomnienie św. Jana Pawła II, odpust w Centrum św. Jana Pawła II. Zachęcamy do indywidualnego udziału w modlitwie za jego wstawiennictwem.

7.       W piątek o g. 18.30 Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

8.       W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne  i  jednorazowe.

9.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonywanych i planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono  440 zł., na konto wpłynęło  4 540 zł., na stolarkę drzwiową od firmy Uniset Gaweł&Ślęczka  1 288,10 zł.,  na montaż organów 300 zł., na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 3 223 zł. + 100 euro. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dzisiaj ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego nowego kościoła w Łagiewnikach, parafii NSPJ. Zakończone zostało  malowanie ściany z belkami po stronie wschodniej, wnęki, nisz przewidzianych na figury świętych i częściowo belek po stronie zachodniej. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie p. Henrykowi Kapicy ze współpracownikiem za wykonanie prac malarskich. Pan Henryk ofiarował pracę darmowo jako swój wkład w budowę kościoła. Wdzięczność wyrażamy również p. Grzegorzowi Guzikowi oraz p. Wojciechowi Dunajowi z firmy Buma Factory za darmowy wynajem rusztowania, jego transport oraz montaż  i demontaż.  To ogromna pomoc, wkład i wyraz zatroskania o nasze wspólne dzieło, budowanie  nowego domu Bożego. Na ten rok mamy jeszcze zaplanowane wykonanie termoizolacji na dwóch daszkach zewnętrznych, stolarkę drzwiową wewnętrzną, ołtarz z ambonką oraz prace kamieniarskie.  Obecnie na te cele zbieramy środki finansowe. Mamy nadzieję, że pojawią się również kolejne witraże.

10.    Intencje mszalne … Prasa katolicka…

11.   Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i potrzebnych sił duchowych oraz fizycznych  do przeżywania  kolejnego tygodnia. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  18-25.10.2020 r.

NIEDZIELA  –18.10.2020

8. 00   – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz  zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla Stanisława /on/ Dunaja  w 70 r. urodzin

10.00 –  + Jan, Daniela/ona/, Eugeniusz, Bogusław, Teresa i Jan

11.00 -