OGŁOSZENIA PARAFIALNE 34 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2020 r.

1.       Od  wczoraj radujemy się z możliwości  przeżywania tygodnia modlitwy przez wstawiennictwo   bł. Hanny Chrzanowskiej, przyzywając jej orędownictwa i prosząc o jakże potrzebne zdrowie. W tej modlitwie będziemy trwać, aż do soboty. Dzisiejsza niedziela,  uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią w roku liturgicznym.  Przed  Mszą świętą  wieczorną  g. 18.15 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz  Akt poświecenia rodzaju  ludzkiego, za co można uzyskać  odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.      W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Wtorek – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

3.      Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę adoracyjną w nocy z piątku na sobotę, a braciom Rycerzom Kolumba oraz Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich również za troskę o jej bezpieczny wymiar.

4.      W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą świętą o g. 18.15 w ramach codziennej adoracji.

5.      W piątek o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

6.      Od następnej niedzieli  rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny – czas radosnego przygotowania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać przez cały Adwent. Ofiary z opłatków wraz z kalendarzem parafialnym przeznaczone zostaną na realizację planowanych zadań. Od przyszłej niedzieli będą również rozprowadzane świece wigilijne z których ofiary będą przekazane do „Caritas” na pomoc dzieciom.

7.      Intencje mszalne…. Prasa katolicka…

8.      Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych  zadań.  Wielkość ofiar będzie podana podczas ogłoszeń w kościele. Bóg zapłać za każdy dar serca.

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Z racji dzisiejszego wsp. św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, życzenia pięknych głosów i wstawiennictwa św. Cecylii kierujemy pod adresem p. Grzegorza Rzeźnika – organisty, p. Lucjana Dmytrzaka – dyrygenta chóru i dla samych chórzystów oraz  p. Agnieszki Sikory wraz ze scholą Perełki, aby swoimi głosami ubogacali liturgię nie tylko w naszej w parafii, ale również poza jej granicami. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  22-29.11.2020 r.

NIEDZIELA  – 22.11.2020

8. 00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności  Bożej w kontynuowania dalszych prac

10.00 –  + Irena i Tadeusz Maziarz

11.00 -  z podziękowaniem za otrzymane łaski Boże dla wnucząt: Mikołaja, Maksymiliana, Bartłomieja, Kazia i Helenki /int. od Dziadków/

12.00 –  + Julia, Eugenia, Dominik, Franciszek, Tadeusz, Zenon

17.00 -  + Jerzy Dura /int. od chóru Millennium/

18.30 –  + Piotr Rdzanek  /greg./

PONIEDZIAŁEK – 23.11.2020

7.00 -  + Piotr Rdzanek  /greg./

18.30 -   + Maria Żelezik- Dura /int. od rodziny Pióreckich i Stachowiczów/

WTOREK – 24.11.2020

7.00 -   + Piotr Rdzanek /greg./

18.30 -  + Bolesław Litewka z rodzicami

ŚRODA – 25.11.2020

7.00 -  + Izabella Majcherczyk /int. od Anny Kumor i Agnieszki Stelmach/

18.30 –   + Piotr Rdzanek  /greg./

CZWARTEK – 26.11.2020

7.00 –   + Piotr Rdzanek  /greg.

18.30 –  +  Genowefa Augustynek oraz rodzice Julia i Piotr

PIĄTEK - 27.11.2020

7.00 -  + Piotr Rdzanek  /greg./

18.30 –  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła

* o ustanie pandemii, w intencji chorych i personelu medycznego

* o zdrowie i potrzebne łaski w rodzinie Sarnów

* zmarli kapłani oraz ++ z rodziny

* + Władysław Jelonek, Janusz Szybiński

SOBOTA – 28.11.2020

8.00 -  + Piotr Rdzanek  /greg./

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz  zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla  Wiktora Drzazgi  z okazji 18 r. urodzin

NIEDZIELA  – 29.11.2020

10.00 –  + Władysława /ona/ Przytocka oraz jej rodzice Honorata i Mieczysław

11.00 -

12.00 –  + Władysława /ona/ Musiał w 2 r. śm.

17.00 -

18.30 –  + Piotr Rdzanek  /greg./