II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM -03.01.2021  r.

1.       W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca, a z racji pierwszej niedzieli miesiąca także adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.       W środę  uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym jak w czasie pandemii.

Pragniemy przypomnieć, że w roku 2020/21 wizyta duszpasterska zwana kolędą została odwołana. Natomiast w środę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, na zakończenie każdej Mszy świętej razem z błogosławieństwem kadzidła i kredy będziemy odmawiać modlitwę błogosławieństwa domu/mieszkania  i domowników. Uwzględniając obostrzenia wynikające z pandemii zapraszamy w tym dniu do udziału w Mszy świętej w kościele, a zgromadzonych w domu  do wspólnej modlitwy. Msza święta  o g. 11.00 będzie sprawowana w intencji parafian, których miał odwiedzić ks. Marcin, a o g. 17.00  w intencji tych do których z kolędą miał przyjść ks. Proboszcz.

Prosimy, aby domownicy zebrali się razem przy stole nakrytym białym obrusem. Zapalcie świece obok krzyża, odczytajcie fragment z Pisma Świętego,  a po udzieleniu przez kapłana błogosławieństwa głowa rodziny niech pokropi dom i domowników wodą święconą. Woda świecona jest dostępna w przedsionku głównym kościoła. Wszystkie Msze święte będą transmitowane na stronie internetowej parafii.

Poświęcone kadzidło i kredę będzie rozprowadzać grupa oazowa, a złożone ofiary przeznaczone zostaną na działalność dzieci i młodzieży w naszej parafii. Na regale prasowym wystawione są modlitewniki z błogosławieństwem mieszkańców i domu. Można zabrać, a po wykorzystaniu przekazać sąsiadom.

3.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.15 przed Mszą świętą.

4.       W czwartek o g. 18.00 godzina święta

5.       W   piątek o g. 18.00  różaniec, a następnie Msza święta  w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

6.       W przyszłą niedzielę o  g. 16.00 zapraszamy do naszego kościoła na wspólne kolędowanie przy szopce. Zapraszamy dorosłych, ale też i rodziny z dziećmi. Można zabrać ze sobą instrument muzyczny dla ubogacenia śpiewu i wspólnej radości z narodzenia Pana Jezusa. Kolędowanie będzie transmitowane przez internetową stronę parafii.

7.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka… Z regału prasowego prosimy o zabranie jeszcze kalendarzy parafialnych na nowy rok.

8.       Dziękujemy za  ofiary złożone na tacę i na konto na utrzymanie kościoła oraz zrealizowane i planowane zadania. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach  złożono  6 750 zł., a na konto wpłynęło 4 300 zł., z ofiar za opłatki zebrano 9 149 zł., na ołtarz i ambonkę 3 900 zł. + 100 euro + 277 zł. z tacy pogrzebowej, na montaż organów  5 900 zł., na Fundusz Obrony Życia z Pasterki 1 651 zł., a na UPJP II  3 270 zł. Wszystkie te ofiary były już uwzględnione w rozliczeniu na koniec roku. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za każdy dar serca.

9.       Parafianom i gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień Nowego Roku. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  03-10.01.2021 r.

NIEDZIELA  –03.01.2021

8. 00 –  o zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla podejmujących modlitwę w Żywym Różańcu i ich rodzin w całym nowym roku /int. od Żywego Różańca/

10.00 – w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą  o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

11.00 -  + Krystyna Ochmańska

12.00 –  + Błażej Wosiński /greg./

17.00 -  + Weronika Miśkowiec

18.30 –  + Alicja Sałaputa w 1 r. śm. /int. od córki z mężem i synem/

PONIEDZIAŁEK – 04.01.2021

7.00 -  1/  + Błażej Wosiński /greg./

2/ + Piotr Kołak /int. od  Zarządu i Pracowników FU Glans/

18.30 -  + Marian Pletnia

WTOREK – 05.01.2021

7.00 -  1/ + Błażej Wosiński /greg./

2/ + Tadeusz i Maria Feczko

18.30 -  + Jan Mędrecki /int. od najbliższej rodziny/

ŚRODA – 06.01.2021

8. 00 –  w  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą  o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

10.00 –  + Błażej Wosiński /greg./

11.00 -   o zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla parafian, których z wizyta duszpasterską miał odwiedzić ks. Marcin-wikariusz

12.00 –  ++ Anna Brożyna,  Anna Boroń

17.00 -  o zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla parafian, których z wizyta duszpasterską miał odwiedzić ks. Proboszcz

18.30 –  + Cecylia i Władysław Dudzik

CZWARTEK – 07.01.2021

7.00 –  1/ + Błażej Wosiński /greg./

2/ + Małgorzata Kmiecik /int. od rodziny Kmiecików, Łuszczów i Borowców z Mielca/

18.30 –  + Piotr Kołak /int. od  żony i córek z rodzinami/

PIĄTEK - 08.01.2021

7. 00 – 1/ + Błażej Wosiński /greg./

2/ + Maria Pukło /int. od wnuczki Anety z rodziną/

18.30 –  ++  zmarłych polecanych w wypominkach rocznych

SOBOTA – 09.01.2021

8. 00 – 1/ + Błażej Wosiński /greg./

2/ + Karol Przepolski /int. od rodziny Moskalów/

18.30 –  + Piotr Kołak /int. od  cioci Leokadii  z rodziną/

NIEDZIELA  – 10.01.2021

10.00 – + Błażej Wosiński /greg./

11.00 -

12.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Matyldy z okazji kolejnej rocznicy urodzin

17.00 -  o szczęśliwy przebieg operacji,  powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Beaty

18.30 –  + Jerzy Batko w 35 r. śm., + Zofia Batko w 20 r. śm.

Ks. Józef Palenica-proboszcz