OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.03.2021 r.

1.       Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu.  Po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

2.       Zapraszamy do trwania na modlitwie i udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.

Droga krzyżowa- w piątki o g. 8.30, 18.00 i 20.00. Gorzkie żale z kazaniem  pasyjnym w niedzielę o g. 16.00, a bezpośrednio po  nich  ok. g. 16.45 dodatkowa Msza święta.

3.        W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

4.       W piątek  Msza święta wieczorna  w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

5.       W sobotę kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo od g. 16.30-17.30

6.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

7.       Od przyszłej niedzieli będzie  można nabywać  paschaliki, baranki wielkanocne,  kartki i  palmy świąteczne.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach złożono 550 zł., na konto wpłynęło 2 670 zł., na montaż organów 200 zł., na tabernakulum 500 zł. + 50 euro, na cele misyjne z niedzieli „Ad Gentes” przekazano 1 100 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca, także za produkty żywnościowe ofiarowane potrzebującym. Jak zauważamy w ostatnim czasie zamontowane zostały dwa witraże w prezbiterium oraz troje drzwi wewnętrznych. Tym samym do wykonania pozostały już tylko cztery ostatnie witraże, które mają swoich fundatorów, a stolarka drzwiowa została zrealizowana i zapłacona w całości. Bardzo serdecznie dziękujemy fundatorom tych kolejnych i ważnych realizacji w naszym kościele. W związku z wykonaniem drzwi, przedsionek wejścia głównego będzie otwarty codziennie od Mszy świętej rannej do wieczornej. Zapraszamy do nawiedzania kościoła i indywidualnej modlitwy.

9.       Jeśli chodzi o kolejne inwestycje to chcemy wykonać następujące prace; podsufitki w dwóch przedsionkach i toalecie, uzupełnienia kamieniarsko-klinkierowe w przedsionkach, tabernakulum z elementami kamieniarskimi, świetlik w dachu z wentylacją, rozpoczęcie montażu organów oraz kinkiety z plafonami w nawach bocznych jeżeli pozwolą na to finanse. To są nasze cele na dalszą część roku i na to obecnie zbieramy fundusze. Pragniemy również przekazać, że od tego roku nie ma wspierania parafii budujących nowe kościoły przez dekanaty patronackie. Parafie przekazują jedną składkę rocznie na cele budownictwa sakralnego z którego Komisja Budownictwa udziela wsparcia finansowego parafiom budującym kościół. My raczej powinniśmy się już nastawić na samodzielne finansowanie dalszych inwestycji. Są bowiem parafie, które dopiero rozpoczynają budowanie lub realizują stan surowy w stopniu zaawansowanym i te będą wspomagane.

10.   Już dzisiaj informujemy, że 16 marca we wtorek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w sprawie wyboru firmy organmistrzowskiej, która podejmie się realizacji montażu zakupionych organów. Bardzo prosimy o przybycie na spotkanie. Zaproszenia  nie będą wysyłane.

11.   Na owocne przeżywanie okresu Wielkiego Postu, wszystkim Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  07-14.03.2021 r.

NIEDZIELA  – 07.03.2021

8. 00 –  o owocne przeżywanie Wielkiego Postu, dobrą spowiedź i nawrócenie dla nas wszystkich /int. od Żywego Różańca/

10.00 –  + Michalina Patyna

11.00 -  + Aniela Miśkiewicz /int. od rodziny Haziorów/

12.00 – + Aleksander Badura w 17 r. śm. oraz rodzice Bronisława i Jan

16.45 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

18.30 –  podziękowanie za zdaną maturę z prośbą o potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej podczas studiów na obczyźnie dla Aleksandry Jaśkowiec

PONIEDZIAŁEK – 08.03.2021

7.00 - + Piotr Kołak /int. od  Zarządu i Pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej Kurdwanów- Nowy/

18.30 -  + Mieczysław i Janina Hyży z dziećmi/

WTOREK – 09.03.2021

7.00 - + Stanisława /ona/ Jończyk /int. od Ryszarda Gizy z rodziną/

18.30 -  o zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla Sylwestra w 90 r. urodzin i Józefy w 80 r. urodzin

ŚRODA – 10.03.2021

7.00 - + Piotr Kołak /int. od Zarządu i Pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej Kurdwanów- Nowy/

18.30 –  + Jan Marszał

CZWARTEK – 11.03.2021

7.00 - 1/ + Małgorzata Kmiecik /int. od chrześniaka Janusza z żoną/

2/ + Piotr Kołak w 1 r. śm.

18.30 –  + Zdzisław Dworski z okazji kolejnej rocznicy śmierci

PIĄTEK - 12.03.2021

8. 00 –   + Piotr Kołak /int. od Zarządu  i Pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej – Kurdwanów Nowy/

18.30 –  ++ poleceni w wypominkach rocznych

SOBOTA – 13.03.2021

8. 00 –   + Jerzy Pasztor /int. od rodziny Józefy i Andrzeja Gancarz z Tarnowa/

18.30 –  + Karol Przepolski w 1 r. śm.

NIEDZIELA  – 14.03.2021

8. 00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

10.00 –  + Józef Michalec

11.00 -  rez. L