OGŁOSZENIA PARAFIALNE -  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14.03.2021r.

1.       Zapraszamy do udziału w nabożeństwach  Wielkiego Postu.

Droga krzyżowa- w piątki o g. 8.30, 18.00 i 20.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym –  w niedzielę o g. 16.00, a bezpośrednio po  nich ok. g. 16.45 dodatkowa Msza święta.

2.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3.       W czwartek o g. 19.15 w kościele spotkanie dla rodziców uczniów klas VII związane z dalszym przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.

4.       W piątek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.  Niech w Roku św. Józefa przez Jego wstawiennictwo płynie żarliwa modlitwa z naszych serc o wszelkie dary i łaski potrzebne Kościołowi,  rodzinom, parafii i nam osobiście. Msza święta wieczorna w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest również Dzień Imienin naszego Księdza Proboszcza. Z tej okazji Czcigodnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask od Chrystusa Najwyższego Kapłana, wiele radości i pokoju serca oraz dużo zdrowia i sił w posłudze w Winnicy Pana. Msza św. w intencji ks. Proboszcza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

5.       Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Ryszard Rydlak, sercanin. Nauki  rekolekcyjne dla dorosłych i chorych. Szczegółowy program rekolekcji  wywieszony jest w gablocie  oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy do  udziału w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych.

6.       Z racji rekolekcji w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o g. 11.00.

7.       Pod chórem rozprowadzane są  baranki wielkanocne i paschaliki.  Ofiara 6 zł.  będzie przekazana do Caritas na pomoc potrzebującym. Pozostałe ofiary wspomogą potrzebujących z naszej parafii.  Do nabycia są również kartki świąteczne i palmy wielkanocne.

8.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

9.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 700 zł., na konto wpłynęło 1 680 zł., na montaż organów 300 zł., a na tabernakulum 3 500 zł., na kinkiety boczne  2 000 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

10.   Przypominamy, że we wtorek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w sprawie wyboru firmy organmistrzowskiej do montażu zakupionych organów.

11.   Solenizantom życzymy wstawiennictwa świętych patronów, a wszystkim błogosławieństwa Bożego na owocne przeżywanie okresu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

Ks. Marcin Masłoń-wikariusz

INTENCJE MSZALNE OD  14-21.03.2021 r.

NIEDZIELA  – 14.03.2021

8. 00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

10.00 –  + Józef Michalec

11.00 -  + Krystyna Węglarz w 2 r. śm.

12.00 – + Tadeusz Kościelniak

16.45 -  + Magdalena Kościelniak oraz rodzice Zdzisława i Adolf /int. od siostry i córki Teresy i Karola/

18.30 –  + Stefan Wałach /int. od żony/

PONIEDZIAŁEK – 15.03.2021

7.00 - + Wojciech Faliszek /int. od siostry z mężem i rodziną/

18.30 -  + Danuta Rębacz /int. od syna z rodziną/

WTOREK – 16.03.2021

7.00 - + Stanisława /ona/ Jończyk /int. od siostrzenicy Agaty Kasperczyk z rodziną z Oświęcimia/

18.30 -  + Anna, Józef, Krystyna i Edward z rodziny Sarnów

ŚRODA – 17.03.2021

7.00 - + Jerzy Pasztor /int. od brata Bogumiła z Zagórza wraz z synami i ich rodzinami/

18.30 –  + Józef Stachowicz

CZWARTEK – 18.03.2021

7.00 -  + Stanisława /ona/ Jończyk /int. od Bogusławy i Sławomira Linchard z Bielska-Białej/

18.30 –  + Piotr Kołak w 1 r. śm.

PIĄTEK - 19.03.2021

8. 00 –   o zdrowie, potrzebne łaski, opiekę św. Józefa i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla ks. Proboszcza w dniu imienin

18.30 –  w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 20.03.2021

8. 00 –   + Krzysztofa /ona/ i Zdzisław Sadkiewicz, córka Ewa, Ignacy i Antonina Sadkiewicz

18.30 –  + Józefa/ona/ Targosz z meżem, Józef Trzop

NIEDZIELA  – 21.03.2021  REKOLEKCJE

8. 00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie  i błogosławieństwo Opatrzności Bożej  dla Franciszka Długopolskiego w 12 r. urodzin

10.00 –  1/ + Emilia i Katarzyna w kolejne r. śmierci

2/ o zdrowie, potrzebne łaski, opiekę św. Józefa i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla ks. Proboszcza w dniu imienin /int. od Żywego Różańca/

12.00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

16.45 -  + Stanisław Fremel w 15 r. śm.

18.30 –  + Edyta Wojtal w 1 r. śm., + Gabriela Wojtal w 7 r. śm.

Ks. Józef Palenica-proboszcz