OGŁOSZENIA PARAFIALNE -  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.03.2021 r.

1.       Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Ryszard Rydlak, sercanin. Witamy Go bardzo serdecznie w naszej wspólnocie. Nauki rekolekcyjne dzisiaj  na wszystkich Mszach świętych w kościele parafialnym jak i w kaplicy przy Domu Księży Chorych, za wyjątkiem Mszy świętych po gorzkich żalach. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym nie ma Mszy świętej o g. 11.00. Od poniedziałku do środy,  Msze święte z nauką ogólną o g. 8.00  i 18.30. W poniedziałek dodatkowa Msza święta dla chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o g. 9.30, od 9.00 spowiedź dla chorych.  Chorych, którzy chcą przyjąć Komunię świętą na Święta odwiedzimy w domach we wtorek od g. 10.00. Prosimy o ich zgłoszenie. Chorych odwiedzanych w I piątek nie trzeba zgłaszać. Środa jest dniem spowiedzi i zakończeniem rekolekcji z błogosławieństwem  o g. 8.00  i 18.30. Spowiedź od g. 7.00 -8.15 i od 17.00-19.00. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jest również  zamieszczony na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do  udziału w naukach rekolekcyjnych. W środę składka przeznaczona na potrzeby  rekolekcji.

2.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.15.  Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w środę nieczynna.

3.       W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy świętej o g. 18.30 uroczyste przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące rozpocząć to dzieło proszone są o zabranie z regału prasowego deklaracji i przyniesienie wypełnionej na Mszę świętą w czwartek wieczorem.

4.       W  piątek  Msza święta wieczorna w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej. Droga krzyżowa o g.  8.30, 18.00 i 20.00.

5.       Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta Msza święta  o g. 12.00. Z racji pandemii w Niedzielę Palmową nie będzie drogi krzyżowej ulicami naszego osiedla.

6.       Pod chórem rozprowadzane są paschaliki, baranki wielkanocne, kartki świąteczne i palmy wielkanocne.

7.       Od jutra do wtorku Wielkiego Tygodnia można składać dary żywnościowe, które przekażemy potrzebującym z naszej parafii na Święta.

8.       W poniedziałek 29 marca rozpoczniemy przygotowywać ciemnicę i grób Pana Jezusa. Bardzo prosimy już dzisiaj o pomoc chętnych, abyśmy to mogli uczynić jak najlepiej.

9.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 1 000 zł., na konto wpłynęło 810 zł., na tabernakulum 200 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca. We wtorek Rada Parafialna dokonała wyboru firmy do realizacji montażu zakupionych organów. Montaż rozpocznie się po wakacjach. Więcej szczegółów przekażemy po podpisaniu ostatecznej umowy z wykonawcą. Trwają prace pielęgnacyjne na elewacji domu parafialnego. Te prace nie obciążają budżetu budowlanego. Bardzo dziękujemy sponsorowi tego ważnego zadania za ufundowanie parafii tej cennej realizacji. Bóg zapłać.

10.   Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

11.   Na owocne przeżywanie rekolekcji wielkopostnych i innych uroczystości tego  tygodnia niech wszystkim Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  21-28.03.2021 r.

NIEDZIELA  – 21.03.2021  REKOLEKCJE

8. 00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie  i błogosławieństwo Opatrzności Bożej  dla Franciszka Długopolskiego w 12 r. urodzin

10.00 –  1/ + Emilia i Katarzyna w kolejne r. śmierci

2/ + Janina Domagała w kolejną rocznicę śmierci

3/ o zdrowie, potrzebne łaski, opiekę św. Józefa i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla ks. Proboszcza w dniu imienin /int. od Żywego Różańca/

12.00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą  o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

16.45 -  + Stanisław Fremel w 15 r. śm.

18.30 –  + Edyta Wojtal w 1 r. śm. + Gabriela Wojtal w 7 r. śm.

PONIEDZIAŁEK – 22.03.2021 REKOLEKCJE

8.00 -  + Danuta Rębacz /int. od Małgorzaty Rządzkiej rodziną/

9.30 – w intencji chorych

18.30 -  1/ + Helena, Feliks, Ewa i Jerzy z rodziny Niewdów