PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

05.04.2021r.

1.       W ciągu tygodnia  obchodzimy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego  na zakończenie Mszy świętych wieczornych.

2.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej

3.       W piątek o g. 18.00  różaniec, a następnie Msza święta w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.       W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i realizację kolejnych zadań. W minionym tygodniu na budowę w kopertach złożono 300 zł., na konto wpłynęło 1 430 zł., na montaż organów 100 zł. + 1 617 zł od firmy UNISET Gaweł &Ślęczka, na tabernakulum 1 600 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Słowa podziękowania kierujemy do wiernych składających ofiary indywidualnie przy różnych okazjach oraz na konto wspierając bieżące utrzymanie parafii.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo dziękuję  Ks. Marcinowi za wszelką  pomoc i troskę o duchowy oraz liturgiczny wymiar tych szczególnych dni. Na ręce  p. Janusza i Bartłomieja Cichoniów  wyrażamy wdzięczność wszystkim dorosłym, którzy pomogli w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Braciom  z  Zakonu Rycerzy Kolumba dziękujemy za asysty liturgiczne oraz podjęcie straży przy Grobie Pana Jezusa. Bóg zapłać p. Grzegorzowi - organiście wraz ze scholą oraz chórem „Millennium” za troskę o  nasz śpiew, panu kościelnemu Aleksandrowi za przygotowanie kościoła i gorliwe czuwanie w świątyni, abyśmy mogli w skupieniu przeżywać czas modlitwy. Słowa wdzięczności wypowiadamy wobec Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za dar podejmowanej modlitwy. Nasze podziękowanie wyrażamy wobec Służby Liturgicznej Ołtarza, ministrantów  i lektorów, młodzieży oraz wszystkich, którzy angażowali się w liturgię przez śpiew, czytanie lekcji, asysty oraz prowadzenie adoracji. Dziękujemy  p. Marcie i p. Agacie za dekorację i układanie kwiatów w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Słowa podziękowania kierujemy do wiernych składających ofiary podczas gorzkich żali, stając się w ten sposób fundatorami kwiatów na Triduum Paschalne i Święta. Bóg zapłać Zespołowi Charytatywnemu i tym, którzy przekazali dary, abyśmy mogliśmy przygotować i dostarczyć  rodzinom 30 paczek świątecznych.

6.       Módlmy się za zmarłych parafian:

ś. p. + Jan Tyszler z ul. Siarczanogórskiej – żył 72 lata. Jego pogrzeb we wtorek. O g. 13.00 Msza święta w naszym kościele poprzedzona modlitwą różańcową, a następnie złożenie ciała na cmentarzu we Wróblowicach.

ś. p. + Julia Miodek z ul. Myślenickiej – żyła 86 lat.  Jej pogrzeb w czwartek. O g. 13.00 Msza święta w naszym kościele poprzedzona modlitwą różańcową, a następnie złożenie ciała na cmentarzu we Wróblowicach.

7.       Na  dalsze i radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych, mimo fizycznych przeciwności niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

Ks. Józef  Palenica- proboszcz