NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 30.05.2021 r.

1.       Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu dziękujemy za łaski ofiarowane nam każdego dnia. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Od wtorku codziennie o g. 18.00 nabożeństwa czerwcowe. Od przyszłej niedzieli 6. czerwca wracamy do czterech Mszy świętych o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.30.

2.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Wtorek – wsp. św. Justyna, męczennika

Czwartek – Uroczystość Najświętszego  Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

3.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego. Zbiórka produktów żywnościowych w następną środę.

4.       W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o g. 8.00, 10.00 z procesją eucharystyczną  17.00 i  18.30.   W Boże Ciało nie ma  Mszy świętej o g. 12.00. Msza święta będzie odprawiona również na zakończenie procesji w kaplicy przy Domu Księży Chorych. Procesja eucharystyczna prowadzić będzie ul. Kąpielową i Chałubińskiego do kaplicy przy Domu Księży Chorych. Kierowców prosimy, aby przed Mszą świętą o g. 10.00 nie parkowali samochodów na placu przed kościołem. Ołtarze będą:

I – ul. Kąpielowa –  na placu przed   kościołem

II- skrzyżowanie ul. Kąpielowa i Chałubińskiego – sklep „Abc – Olimpia”

III- skrzyżowanie ul. Chałubińskiego i Szybisko – chodnik obok Przychodni

IV- na posesji Domu Księży Chorych

5.       Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy przez Parafian i parafialne zespoły duszpasterskie. Zapraszamy dzieci  w strojach krakowskich do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, zaś dzieci z klas  III  w strojach komunijnych do niesienia poduszek. Zatroszczmy się również o udekorowanie naszych domów, szczególnie na trasie procesji,  aby wyznać wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W dniach oktawy Bożego Ciała zapraszamy serdecznie do udziału w Mszach świętych bez procesji. Zwracamy się z prośbą, aby uczestnicy procesji Bożego Ciała w duchu odpowiedzialności za  zdrowie własne i innych, zachowali stosowny dystans i mieli nałożone maseczki. Parafia udostępnia maseczki wszystkim uczestnikom procesji. Cały czas są one dostępne przy wszystkich wejściach do kościoła. Zachęcamy też do włączenia się  w modlitwę zatrzymując się na chodniku przy trasie przejścia procesji lub przy ołtarzach.

6.       Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Spowiedź rano  od  g. 6.30, po południu od g. 16.00. Zapraszamy do spowiedzi także dzieci,  które rozpoczynają praktykę pierwszych piątków miesiąca. Msze święte o g. 7.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30.  Wizyta u chorych z Komunią świętą od g. 8.30.

7.       W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizacje planowanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę kościoła w kopertach  złożono  100 zł.,  na konto wpłynęło 1 020 zł., na tabernakulum  2 000 zł, na montaż organów 1 300 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

9.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

10.   Parafianom, solenizantom, jubilatom i gościom a szczególnie wszystkim dzieciom z okazji przypadającego we wtorek Dnia Dziecka życzymy zdrowia i  obfitości łask Bożych. Na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  30.05-06.06.2021 r.

NIEDZIELA - 30.05.2021

8. 00 –  + Helena i Władysław Szymscy

10.00 –  +Janina Jałocha i jej zmarli rodzice

11.00-  + Kazimierz i Wanda Półchłopek oraz synowie Wiesław i Ks. Edward – proboszcz Harbutowic

12.00 –  + Tadeusz Motyl w 2 r. śm.

17.00-   ++ Irena Śmiałek, Adam Śmiałek, Wiktoria Kolarz, Władysław Kolarz, Aleksander Leszczyński

18.30 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  – 31.05.2021

7. 00 –  +  Wiesław Składanowski /int. od znajomych z ul. Bojki/

18.30  + Zofia Cygan /int. od córki Janiny/

WTOREK – 01.06.2021

7.00 -  + Innocenty Morze /int. od wnuczki Katarzyny z rodziną/

18.30 -  + Władysław Limanówka

ŚRODA – 02.06.2021

7.00 -  + Wiesław Składanowski /int. od Beaty Hajduk z rodziną/

18.30 –  + Katarzyna Ochmańska /int. od Zespołu Charytatywnego/

CZWARTEK – 03.06.2021-BOŻE CIAŁO

8.00 - + Stefan Kupiec

10.00 – 1/ w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

2/ podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Izabeli i Władysława  w 40 r. ślubu

3/ + Wojciech i Eugenia Konarek

4/ + Wanda Skoczylas oraz teściowie Aleksander i Feliksa /ona/ Skoczylas

17.00 - w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowania dalszych prac

18. 30 –  + Józef, Anna, Wiesław, Michalina Łukasik oraz Tomasz Łukasik

PIĄTEK - 04.06.2021

7.00 - + Wiesław Składanowski /int. od szwagierki Stanisławy z mężem oraz  z rodziną/

17.00 - + Jan Stękała oraz ich rodzice

18.30 – + Innocenty Morze /int. od syna Mirosława z rodziną/

SOBOTA – 05.06.2021

8.00 - + Fryderyk Czort w 2 r. śm.

18.30 –  + Marian Książek

NIEDZIELA  – 06.06.2021

8. 00 – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla należących do Żywego Różańca i ich rodzin /int. od Żywego Różańca/

10.00 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Anny i Eugeniusza Długopolskich  w 43 r. ślubu