17  NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.07.2021 r.

1.       W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Czwartek – wsp. św. Marty

Sobota – św. Ignacego z Loyoli, kapłana

2.       Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy świętej błogosławienie pojazdów mechanicznych na parkingu obok kościoła parafialnego. Bardzo prosimy zainteresowanych kierowców  o oczekiwanie na  miejscu zaparkowania. Przy tej okazji można udzielić wsparcia finansowego do puszki wystawionej w kościele za ławkami  dla akcji –„MIVA Polska”- środki transportu dla misjonarzy.  Bóg zapłać za wsparcie tej potrzeby.

3.       Z ustanowienia papieża Franciszka w dzisiejszą niedzielę obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Obejmujemy ich modlitwą, jednocześnie podejmując konkretne czyny miłości jak chociażby odwiedziny dziadków, czy też starsze, samotne osoby. Niech czas wakacji staje się ku temu stosowną okazją.  Nie zostawiajmy ich w samotności.

4.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej.

5.       W przyszłą niedzielę  po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

6.       Ks. Prałat Ryszard Luber poszukuje do pracy w Domu Księży Chorych na stanowisku w kuchni. Bliższe informacje bezpośrednio w domu u ks. Dyrektora.

7.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 400 zł,  na montaż organów 4 720 zł., na tabernakulum 200 zł. + 538 zł. z tacy pogrzebowej.  Bóg zapłać za każdy dar serca.

8.       Intencje mszalne… Prasa katolicka…

9.       Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom, szczególnie p. Annie Trąbce troszczącej się o wystrój gablotek oraz p. Marcie Kozakiewicz troszczącej się o dekoracje kwiatowe naszego kościoła składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe, zdrowia i obfitości łask Bożych. Wszystkim Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  25.07-01.08.2021 r.

NIEDZIELA -25.07.2021

8. 00 –  + Marianna /ona/ Stanek i zmarli z rodziny

10.00 –  + Anna Dobosz

12.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski  z prośbą o dalsze oraz zdrowie  i błog.  Opatrzności Bożej dla Krystyny i Andrzeja Bielarz w 40 r. ślubu