OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24 NIEDZIELA  ZWYKŁA

12.09.2021 r.

1.       W dzisiejszą niedzielę z wdzięcznością przyjmujemy dar beatyfikacji kardynała, Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Niech przez jego wstawiennictwo płynie żarliwa modlitwa w intencjach osobistych, a także naszej Ojczyzny.

2.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek- święto Podwyższenia Krzyża świętego

Środa – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Czwartek – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Sobota święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

3.       W poniedziałek o g. 18.00 różaniec fatimski. O g. 18.30 Msza święta na rozpoczęcie roku formacyjnego dla Rycerzy Kolumba, a następnie spotkanie w domu parafialnym.

4.       W środę o g. 18.00 w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja obrazu i relikwii bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Msze święte wieczorne od środy do piątku poprzedzone będą nabożeństwami o g. 18.00, zaś nowenna do MBNP w środę i koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek będą odprawione po Eucharystii. Zapraszamy do wcześniejszego przychodzenia na nabożeństwa, aby indywidualnie i wspólnotowo modlić się przez wstawiennictwo błogosławionego kapłana. Przed obrazem MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest koszyczek w  którym można zostawić indywidualne intencje. Będziemy je polecać w piątek od g. 18.00. Peregrynacja zakończy się w sobotę rano. W dniach peregrynacji za ławkami będzie wystawiona puszka do złożenia ofiary na fundusz budowy hospicjum im. ks. Sopoćki w Wilnie. Niech to wydarzenie stanie się również okazją do duchowego przygotowania naszych serc do uroczystości odpustowej. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, odbywa się dla chętnych prezentacja 8 min. filmu o błogosławionym kapłanie. Zapraszamy do obejrzenia.

5.       W przyszłą niedzielę 19. września będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci Opatrzności Bożej. Uroczysta suma o g. 12.00. Głównym celebransem będzie o. Mariusz Tabor OFM, nasz rodak, który w tym roku przeżywa 25- rocznicę święceń kapłańskich, a kazania wygłosi ks. Sławomir Kowalski, proboszcz z Borku Fałęckiego. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tej uroczystości. Dlatego zachęcamy wszystkich parafian, jak i gości do skorzystania z daru odpustu zupełnego. Okazja do spowiedzi będzie codziennie przed Mszą świętą lub przed nabożeństwem. W niedzielę odpustu zapraszamy o  g. 16.00  na Święto chleba organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy serdecznie parafian i gości. Chleba i smalcu jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie. Jeżeli ktoś potrafi upiec chleb to również można dołączyć się do ofiarodawców tego wydarzenia.

6.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 1 250 zł,, na konto wpłynęło 1 450 zł., na montaż organów 2 850 zł. + 288 zł. z tacy ślubnej, na montaż tabernakulum 100 zł., na montaż oświetlenia 2 000 zł., a do puszki na potrzeby aktualnego kryzysu migracyjnego zebrano 1 375 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

7.       Intencje mszalne….  Prasa katolicka...

8.       Wszystkim życzymy opieki Opatrzności Bożej na każdy dzień i owocnego przygotowania do uroczystości odpustowej w naszej parafii.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  12-19.09.2021 r.

NIEDZIELA-12.09.2021

8. 00 –  + Justyna Boniecka, Helena i Jan Durak

10.00 –+ Czesława /ona/ Kameczura oraz o potrzebne łaski Bożej Opatrzności dla Bolesława i Łukasza Kameczurów

12.00 – w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac i w intencji dziecka przyjmującego chrzest święty