OGŁOSZENIA PARAFIALNE  -   25  NIEDZIELA ZWYKŁA- 19.09.2021 r.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA OPATRZNOŚCI BOŻEJ

1.        Bożej Opatrzności niech będą dzięki za radosną uroczystość odpustową na Jej cześć. Kazania na  Mszach świętych głosi ks. Sławomir Kowalski, a sumie o g. 12.00 będzie przewodniczył o. Mariusz Tabor OFM, nasz rodak, który obchodzi 25 r. święceń kapłańskich. Dziękujemy za  przygotowanie kościoła do godnego świętowania odpustu. Z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; braku przywiązania do grzechu, przyjęcia Komunii świętej i modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Po południu o g. 16.00 zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach okolicznościowych: na placu obok domu parafialnego lub w przy niekorzystnej pogodzie domu parafialnym odbędzie się Święto chleba organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a także  wystąpi zespół Mogilanie.  Zapraszamy serdecznie do licznego udziału.

2.        W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek – wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Wtorek - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Czwartek – wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

3.        Wyrażamy wdzięczność Braciom Rycerzom Kolumba oraz wiernym za udział w peregrynacji i modlitwę przez wstawiennictwo bł. Michaela McGivneya.

4.       Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej.

5.       W czwartek o  g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów  z  VIII klasy SP w ramach przygotowania do sakramentu  bierzmowania.

6.       W piątek  o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

7.       W zakrystii dostępna jest lista do prowadzenia modlitwy różańcowej w październiku.

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach złożono 1 350 zł. + 20 funtów, na konto wpłynęło  1 270 zł., na tabernakulum  500 zł., na montaż organów 100 zł.  Bóg zapłać  za każdy dar serca.

9.       Intencje mszalne…. Prasa katolicka….

10.       Wszystkim życzymy opieki Opatrzności Bożej na kolejny tydzień.  Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica -proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  19-26.09.2021 r.

NIEDZIELA-19.09.2021- ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI  BOŻEJ

8. 00 –  + Antoni Wygoda w 32 r. śm., żona Józefa, syn Wiesław i zmarli z rodziny

10.00 –  + Maria i Tadeusz Ciesielscy

12.00 – 1/ w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac