OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.10.2021

1.       W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Dzisiaj również o g. 16.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci z klas III rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie się do Pierwszej Komunii świętej z poświęceniem różańców.

2.       W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek – wsp. św. Franciszka z Asyżu

Wtorek - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Czwartek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Sobota - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

3.       Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele codziennie o g. 18.00.

4.       We wtorek o g. 19.30 w domu parafialnym otwarte spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Tym spotkaniem rozpoczniemy cykl pięciu prelekcji o islamie. Temat zaprezentuje ks. prof. Krzysztof Kościelniak, kierownik Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z udziału w przedstawianym temacie.

5.       W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. W tym dniu o g. 17.00-18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie produktów  w czwartek w tych samych godzinach.

6.       W piątek modlitwę różańcową, a następnie Mszę świętą ofiarujemy za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

7.       W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem NIE LĘKAJCIE SIĘ. Z tej okazji  przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło  Nowego Tysiąclecia”.

8.       Karteczki na wypominki roczne i jednorazowe  można zabrać z regału na prasę  katolicką.

9.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. Wielkość ofiar będzie przekazana podczas ogłoszeń w kościele. Bóg zapłać za każdy dar serca.

11.   Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom życzymy dalszej opieki  Bożej na każdy dzień.  Szczęść Boże na kolejny tydzień.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  03-10.10.2021 r.

NIEDZIELA-03.10.2021

8. 00 –  o umiłowanie modlitwy różańcowej /intencja od Żywego Różańca/

10.00 –  + Pelagia i Stanisław Plebanek

12.00 –  + Jan Pawelec, Maria i Zofia

18.30 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  – 04.10.2021

7.00 - + Julia Miodek /int. od Elżbiety i Zygmunta z rodziną/

18.30 podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i Stanisława w kolejną rocznicę ślubu

WTOREK – 05.10.2021

7.00  - + Wiesław Urbanik /int. od Małgorzaty i Janusza z rodziną/

18.30 -  + Władysława /ona/ Torba w 6 r. śmierci, Czesław Torba w 27 r. śm.

ŚRODA – 06.10.2021

7.00 -  + Zofia Cygan /int. od chrześniaka Wacława/

18.30 –  + Izabela Stachurska w 25 r. śm.

CZWARTEK – 07.10.2021

7.00 - + Bolesław Rakoczy /int. od Justyny i Wojciecha z rodziną/

18. 30 –  + Wiesław Urbanik /int. od teściów Zientalów z synami/

PIĄTEK - 08.10.2021