OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.10.2021 r.

1.        W Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych odprawianych codziennie o g. 18.00 w tym tygodniu modlimy się za dzieło misyjne Kościoła, za naszą Ojczyznę, o owoce rozpoczętego Synodu oraz o zaprzestanie rozwijania pandemii koronawirusa.

2.        Do przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je codziennie o g. 18.00.

3.        W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

Czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

4.        W poniedziałek o g. 18.30 Msza święta i spotkanie dla uczniów kl. VI SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5.        W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

6.        W czwartek o g. 17.00 w kościele  spotkanie dla uczniów kl. VII SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7.        Z racji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych skorzystajmy z sakramentu pokuty. Spowiadamy rano  30 min. przed Mszą świętą i przed różańcem od  g. 17.30-17.55.

8.        W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

9.        W piątki po Mszy świętej zapraszamy chętnych do udziału w spotkaniach grupy, a  w soboty o g. 9.00 chętnych  chłopców do liturgicznej służby ołtarza.

10.    Wyrażamy wdzięczność za zamawiane Msze święte i składane z tego tytułu ofiary, jednak pragniemy przekazać, że na obecną chwilę jesteśmy zmuszeni ograniczyć odprawianie intencji pogrzebowych w kościele parafialnym. Dlatego od dnia dzisiejszego, aż do odwołania, z racji pogrzebu w kościele parafialnym będziemy odprawiać tylko 5 Mszy świętych od najbliższej rodziny, natomiast pozostałe intencje będą odprawiane na terenie parafii, ale przez kapłanów w wewnętrznej kaplicy Domu Księży Chorych, bez możliwości uczestniczenia rodziny w tych Mszach świętych. W obecnej sytuacji nie mamy również możliwości odprawiania Mszy świętych gregoriańskich. Musieliśmy podjąć taką decyzję, aby nie zabrakło wolnych Mszy świętych dla pozostałych parafian.

11.    Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono  2 150 zł., na konto wpłynęło 575 zł., na montaż tabernakulum 700 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

12.    Intencje mszalne… Prasa katolicka…

13.    Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego, a także owocnego przygotowania do dni refleksji i modlitwy za zmarłych. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica - proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  24-31.10.2021 r.

NIEDZIELA-24.10.2021

8. 00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –  + Maria, Tadeusz i Stanisław Długopolscy

12.00 –  + Franciszka /ona/, Adam Kądziołka

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i Józefa Mitków w 40 r. ślubu

PONIEDZIAŁEK  – 25.10.2021

7.00 - + Bolesław Rakoczy /int. od Marka z żoną Rozalią /

18.30 - 1/ + Eleonora Bernat w 12 r. śm., Aleksander Bernat w 3 r. śm.

2/ o zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Zofii Wetuli

WTOREK – 26.10.2021

7.00  - + Czesław Brożek /int. od Marty i Tadeusza Świeboda/

18.30 -  + Czesława /ona/ Elżbieciak w kolejną rocznicę śmierci

ŚRODA – 27.10.2021

7.00 -  + Julia Miodek /int. od bratowej Aleksandry/

18.30 –  + Bolesław Rakoczy /int. od Żywego Różańca- Roży św. Piotra/

CZWARTEK – 28.10.2021

7.00 - + Leszek Badura /int. od rodziny Łaz/

18. 30 –  + Jan Tyszler /int. od siostry z mężem/

PIĄTEK - 29.10.2021

7.00 -  + Tadeusz Grzesik, Jan i Rozalia

18.30 –  + Jan Mrożek w 8 r. śm.

SOBOTA – 30.10.2021

8.00 – + Bolesław Rakoczy /int. od Marii i Jacka Widłaków/

18.30 –  + Józef i Maria Wosińscy

NIEDZIELA  – 31.10.2021