OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU

05.12.2021r.

1.       W naszej parafii przeżywamy wizytację kanoniczną, którą prowadzi ks. bp Janusz Mastalski. Witamy ks. Biskupa w naszej parafii i dziękujemy za głoszone słowo Boże, dar sprawowanej Eucharystii i spotkania duszpasterskie. Po Mszy świętej o g. 8.00  zmianka Żywego Różańca, a następne spotkania i celebracje według zapowiadanego porządku. Druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. W dzisiejszą  niedzielę o g. 16.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci klas III. Zapraszamy do udziału w  Roratach od poniedziałku do soboty o g. 6.45.

2.       W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Mikołaja, biskupa

Wtorek – wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3.       W poniedziałek o g. 19.30 otwarte spotkanie i prelekcja ks. prof. Krzysztofa Kościelnika o islamie. Zapraszamy do udziału.

4.       We wtorek o g. 18.30 Msza święta i spotkanie dla uczniów kl. VI SP, a w czwartek o g. 17.00 spotkanie dla uczniów kl. VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. We wtorek o g. 19.15 spotkanie mają również Rycerze Kolumba.

5.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w środę  przed  Mszą świętą o g. 18.15.  W tym dniu  o g. 19.00  w domu parafialnym spotkanie Kręgu Bliblijnego.

6.       W piątek o g. 18.00 różaniec, a następnie Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

7.       Na stoliku pod chórem  można nabyć  opłatki wraz  z  kalendarzem parafialnym, świece  „Caritas” , książkę z tekstami kolęd i pastorałek i sianko na stół wigilijny. Ofiary za sianko przeznaczone są na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.

8.       Od przyszłej niedzieli do wtorku będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Witold Ostafiński. W tym roku ze względu na pandemię nauki rekolekcyjne będą ograniczone do nauk dla dorosłych i dla chorych. Szczegółowy plan rekolekcji wydrukowany jest  w gablocie oraz na internetowej stronie parafii.  Serdecznie zapraszamy do  udziału, aby jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte rekolekcyjne będą transmitowane na internetowej stronie parafii. Do chorych z komunią świętą  udamy się  w następny poniedziałek. Prosimy o zgłoszenie ich do  niedzieli. Chorych,  odwiedzanych w I piątek nie trzeba zgłaszać.

9.       Intencje mszalne….   Prasa katolicka …

10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane  na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu na budowę w kopertach  złożono 300 zł.,  na konto wpłynęło 1 720 zł., na montaż tabernakulum 500 zł., na montaż organów 1 700 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdy dar serca, także za produkty przekazane potrzebującym. Również św. Mikołaj  dziękuję  za okazane mu wsparcie. My cieszymy się zamontowanym nowym tabernakulum, wyrażając wdzięczność jego fundatorom.

11.   Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego. parafialnej.

12.   Na dalsze przeżywanie Adwentu niech wszystkim Pan Bóg błogosławi. Radosnego spotkania ze św. Mikołajem. Szczęść Boże

Ks. Józef Palenica -  proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  05-12.12.2021 r.

NIEDZIELA-05.12.2021

8. 00 –  o zgodę i miłość oraz dar przebaczenia w zwaśnionych rodzinach /int. od Żywego Różańca/

10.00 –   + Wiktor Pajor, Marian Zdebski

12.00 –  o zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Opatrzności Bożej w Bogu wiadomej rodzinie

16.00 -  dla dzieci z klas III z rodzicami – poświęcenie medalików

18.30 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  – 06.12.2021

6.45  - + Helena Sołtys w 10 r. śm. i Michał mąż

18.30 –  + Julia Miodek /int. od wnuka Grzegorza z żoną i dziećmi /

WTOREK – 07.12.2021

6.45  -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla całej, Bogu wiadomej rodziny

18.30 -  + Bolesław Hazior w 14 r. śm.

ŚRODA – 08.12.2021

6.45 -  + Czesława /ona/ Kameczura /int. od Emilii Stachowicz i rodziny Pióreckich/

18.30 –  + Bolesław Rakoczy /int. od Emilii Stachowicz i rodziny Pióreckich /

CZWARTEK – 09.12.2021

6.45 - + Maria Lewandowska i zmarli z rodziny

18. 30 –  + Bolesław  Rakoczy /int. od sąsiadów Marii i Pawła z rodziną/

PIĄTEK - 10.12.2021

6.45 -  + Leszek Badura /int. od Jerzego, Iwony i Karoliny Bujak/

18.30 –  ++ zmarłych poleconych w wypominkach rocznych

SOBOTA – 11.12.2021

6.45 –  + Julia Miodek /int. od Marii i Andrzeja Motyl/

18.30 –  + Małgorzata Gawlik w 6 r. śm.

NIEDZIELA  – 12.12.2021

8. 00 –  + Janina i Ludwik Marek

10.00 –   + Irena i Franciszek Góra, Kazimiera i Józef Tomana oraz ich synowie

12.00-   w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac