OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022 r.

1.       Trzecia niedziela w okresie zwykłym jest Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy do Pisma Świętego, aby w nim odnajdywać siły i pokrzepienie dla naszego życia wiernego Panu Bogu.  W dzisiejszą niedzielę podczas  Mszy świętych o g. 10.00 i 12.00 modlitwy z błogosławieństwem kolędowym dla parafian z proponowanych wcześniej ulic.

2.       W liturgii Kościoła  w rozpoczynającym się tygodniu przypada:

Poniedziałek – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek - święto  Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Środa - wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Piątek wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

3.       W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte tylko wieczorem o g. 18.30.

4.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w  środę  o g. 18.15.

5.       W piątek o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

6.       W przyszłą niedzielę zapraszamy parafian z proponowanych ulic do udziału we wspólnej modlitwie  i błogosławieństwie kolędowym.

30.01.2022  - g. 10.00

Mieszkańcy ulic: Warszewicza, Opalińskiego, Niedźwiedziny, Pinocci, Gorczyna, Wypoczynkowa,

30.01.2022  - g. 12.00

Mieszkańcy ulic: Moszyńskiego, Lasogórska, Kąpielowa, Neussera

Za tydzień o g. 10.00 i 12.00 zostaną również odprawione Msze święte w intencjach parafian, których mieliśmy odwiedzić z wizytą duszpasterską.

7.       Intencje mszalne….. Prasa katolicka…

8.       Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań.  W minionym tygodniu w kopertach złożono 450 zł., na konto wpłynęło 945 zł.,  na montaż organów 2 100 zł. od Żywego Różańca oraz 1 100 zł. od pozostałych ofiarodawców. Wszystkim dobroczyńcom Bóg zapłać za każdy dar serca. W przyszłą niedzielę będzie można nabywać gromnice.

9.       Parafianom, gościom,  solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Józef Palenica-proboszcz

INTENCJE MSZALNE OD  23-30.01.2022 r.

NIEDZIELA-23.01.2022

8. 00 – w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –  + Maria i Józef Witek

12.00 - + Adam Karwala