PEREGRYNACJA OBRAZU
PANA JEZUSA MIŁOSIERNEGO
KWIECIEŃ 2013

Oto nadszedł dzień tak bardzo radosny dla naszej Wspólnoty parafialnej. Dzisiaj gościmy Ciebie, Miłosierny Jezu w kopii Twojego cudownego wizerunku. Wraz z Tobą przybyły do nas relikwie św. Siostry Faustyny, której jako pierwszej objawiłeś swoje Miłosierdzie, oraz relikwie bł. Jana Pawła II, wielkiego orędownika Bożego Miłosierdzia.
W imieniu wszystkich mieszkańców Parafii pw. Opatrzności Bożej i kuracjuszy witamy Cię serdecznie w naszej świątyni i w naszych sercach. Dzięki Opatrzności możemy codziennie spoglądać na łagiewnickie Sanktuarium, z którego na cały świat rozlewa się Twoje Miłosierdzie i czerpać z Twojego źródła miłości.
Jezu miłosierny, obecny wśród nas w tych trudnych czasach, przynoś nam pokój i zrozumienie w naszych rodzinach i w naszej społeczności. Prosimy Cię przychodź, aby nas uzdrowić i strzec od wszelkich pokus i złych przyzwyczajeń, które tak często ranią Twoje serce. Wysłuchaj nasze prośby gdy prosimy przez świętą mękę Twoją. Klęcząc przed Twoim Świętym Wizerunkiem Jezu, chcemy przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II, wypraszać wszelkie łaski potrzebne w trudzie codziennego życia i budowie naszej nowej świątyni.
Miłosierny Panie niech nasza tu obecność w tym świętym czasie, będzie oznaką naszej wiary i naszego całkowitego oddania, niech czerpiemy z Twego nieprzebranego źródła miłosierdzia.
Prosimy Cię otwórz nasze serca na jedyną prawdę, jaką Ty jesteś.
Jezu Ufamy Tobie.
Słowa powitania
J. Cichoń - przewodniczący Rady Parafialnej

O miłosierdzie Boże dla świata całego

O Boże wielkiego miłosierdzia, Dobroci nieskończona, oto dziś cała ludzkość woła z otchłani nędzy swojej do miłosierdzia Twego, do litości Twojej, o Boże; a woła potężnym swym głosem nędzy. Boże łaskawy, nie odrzucaj modlitwy wygnańców tej ziemi. O Panie, Dobroci niepojęta, który znasz na wskroś nędzę naszą i wiesz, że o własnych siłach wznieść się do Ciebie nie jesteśmy w stanie - przeto Cię błagamy, uprzedzaj nas łaską swoją i pomnażaj w nas nieustannie miłosierdzie swoje, abyśmy wiernie pełnili wolę Twoją świętą w życiu całym i w śmierci godzinie. Niech nas osłania wszechmoc miłosierdzia Twego przed pociskami nieprzyjaciół naszego zbawienia, abyśmy z ufnością, jak dzieci Twoje, czekali na przyjście Twoje ostateczne, który to dzień Tobie jest tylko wiadomy. I spodziewamy się, że otrzymamy wszystko, co nam jest obiecane przez Jezusa, pomimo całej nędzy naszej, bo Jezus jest ufnością naszą, przez Jego miłosierne Serce przechodzimy jak przez otwartą bramę do nieba.
(Modlitwa Świętej Siostry Faustyny Dz. 1570)