PANAMA

JMJ 2019 PANAMA

/ kliknij obrazek /

Jak powszechnie wiadomo kolejne 34 Światowe Dni Młodzieży (po Hiszpańsku Jornada Mundial de la Juventud) odbyły się w Panamie. Od 24.01.2019r. do 27.01.2019r. odbywały się główne uroczystości z udziałem Ojca Świętego. Duch młodego Kościoła był wszechobecny, zupełnie jak w Krakowie przed kilku laty. Radość wspólnej modlitwy i spotkania z Papieżem Franciszkiem budziły ducha wiary w sercach młodych, którzy tak bardzo pragnęli odnaleźć coś więcej w swoim życiu. Podczas przywitania Ojciec Święty poruszył nasze serca mówiąc: „Piotr i Kościół idą z wami i chcą wam powiedzieć, byście się nie lękali, byście szli naprzód z tą odnawiającą energią i stałym pragnieniem, które nam pomagają i mobilizują do bycia bardziej radosnymi i bardziej dyspozycyjnymi, do bycia bardziej „świadkami Ewangelii”. Iść naprzód, nie po to, aby tworzyć jakiś Kościół paralelny, bardziej „rozrywkowy” czy „cool” w wydarzeniu dla młodych, z jakimiś elementami dekoracyjnymi, jakby to miało uczynić was szczęśliwymi. Myślenie w ten sposób byłoby brakiem szacunku dla was i tego wszystkiego, co Duch mówi nam poprzez was. Wręcz przeciwnie! Chcemy odkryć i rozbudzić wraz z wami nieustanną nowość i młodość Kościoła, otwierając się nieustannie na tę łaskę Ducha Świętego, działającą wiele razy, na nową Pięćdziesiątnicę.” Papież wielokrotnie powtarzał, że to my musimy być świadkami Ewangelii tam gdzie żyjemy, uczymy się, pracujemy, mieszkamy. W czasie tych dni dane było mi doświadczyć, że Iskra Bożego Miłosierdzia faktycznie rozpowszechniła się na cały świat. Obraz Jezusa Miłosiernego można było spotkać wszędzie w sklepie na ścianie, w autobusach miejskich, kościołach, domach, a przede wszystkim w sercach ludzi. Kolejne Światowe Dni Młodzieży w Portugalii w 2022r. Nie może Cię tam zabraknąć! Zachęcam do przeczytania słów Papieża, wypowiedzianych do młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie:

ks. Bartłomiej Nawara