ROCZNICA
PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

DZIĘKUJEMI CI ...

„Kochany Jezu w pierwszą rocznicę komunii świętej, stoimy przed Tobą pełni radości i wdzięczności.
Dziękujemy Ci za wszystkie dary jakie otrzymaliśmy od Ciebie.
Dziękujemy za to, że uczyniłeś nas dziećmi swymi, za kapłanów, nauczycieli i katechetów.
Dziękujemy Ci za naszych rodziców i chrzestnych, którzy przed rokiem doprowadzili nas do stołu Pańskiego, gdzie stałeś się naszym pokarmem.
Za wszystko dziękujemy Ci Dobry Jezu.”

/ kliknij obrazek /
/Foto: Ks. Bartłomiej/

Dzisiaj w Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dziękujemy Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymaliśmy. Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nas jest Jezus.
Z miłości do nas, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba. Dał nam siebie, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym.
Do tego wydarzenia przygotowywał nas i prowadził Duch Święty.
Niech ta dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, będzie przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za nasze pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.