POŻEGNANIE

Pożegnanie Duszpasterza
ks. kanonika Franciszka Jeziorczaka
pierwszego proboszcza naszej Parafii

Oto nadszedł kres ziemskiej posługi ks. kanonika Franciszka Jeziorczaka. Kapłana, który wspólnie z nami w 1977 roku rozpoczął tworzenie naszej wspólnoty parafialnej w Swoszowicach.
W mojej pamięci, jako nowego mieszkańca Swoszowic pozostanie podziw dla zmobilizowania i skupienia wokół siebie dużej grupy osób, które podjęły się trudu budowy nowej świątyni.
W pamięci mamy pierwszą pasterkę odprawioną pod gołym niebem. Spotkania opłatkowe, kolędowe, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Rady Parafialnej.
Św. Pamięci Ks. Franciszek urzekał wszystkich swoją skromnością i otwartością na ludzi, którzy pragnęli włączyć się w działalność Parafii i budowę kościoła duchowego. Trudno jest dzisiaj wymieniać wszystkie wspólne dzieła, których inicjatorem był Ks. Franciszek. Najlepszym przykładem Jego ziemskiego dzieła jest ta świątynia, w której go żegnamy.
Księże Franciszku, dzisiaj żegnamy Cię w miejscu gdzie zostałeś posłany, by jako pierwszy proboszcz przygotowywać nasze dzieci do I Komunii Św., by w nas samych rozpalać wiarę, a przez bliskość Łagiewnik wskazywać nam, Komu mamy ufać.
Dziękujemy Ci kapłanie za owoce Twojej pracy i tą świątynię, ojca Mariusza i Mateusza. Za wspaniałą ciepłą i rodzinną atmosferę jaką stworzyłeś wraz z Siostrami Opatrzności Bożej.
Dziękujemy Ci za pokorne przyjęcie cierpienia, które było zwieńczeniem Twojego ziemskiego życia.
Niech miłosierny Bóg pozwoli Ci z niebios radować się tym, co jest Twoim kapłańskim dziełem.

Janusz Cichoń
Rady Parafialnej

Picasa Web Albums
  • Kliknij obrazek