POŻEGNANIE KS. SEBASTIANA

ZA PIĘCIOLETNIĄ SŁUŻBĘ
W NASZEJ PARAFII

Księże Sebastianie

W roku 2008 przybyłeś do naszej parafii jako młody, uśmiechnięty wikariusz. Wkrótce stało się jasne dla nas, że ten oto góral nizinny z powiatu Wadowickiego to postać nietuzinkowa.
Dziś można Cię określić takimi słowami jako:
ksiądz, nauczyciel, historyk, filozof, orator, opiekun duchowy, a także fotograf, inicjator, podróżnik i żeglarz. Każde z tych haseł może być wstępem do długiego rozdziału o tobie w naszej parafii.

Z twojego pobytu w Swoszowickiej parafii zapamiętamy wspaniałą umiejętność prowadzenia Mszy Św., w której chce się uczestniczyć. W której uśmiech łączy się z powagą. W której kazanie to jak wykład profesorski tłumaczący Słowo Boże z odniesieniem do historii i teraźniejszości.
Zapamiętamy też radość wewnętrzną którą stale nam okazywałeś. Będziemy wspominać sobotnie wycieczki organizowane dla dzieci oraz podróże na wschód śladami historii. Jest wiele chwil, które zostaną w naszej pamięci.
Ale zostawiasz w naszej wspólnocie również coś, czego Ty byłeś twórcą, co zainicjowałeś i co dzieje się na naszych oczach. Owocem twych inspiracji jesteśmy my– Rycerze Kolumba. Tak jak Jan Paweł II zapoczątkował działalność Rycerzy w Polsce, tak Ty stałeś się ojcem duchowym tego ruchu na terenie parafii Swoszowice i zawsze będziesz z nim kojarzony. Grupa Rycerzy Kolumba Rady 14000 w naszej parafii z każdym rokiem rośnie i to, że tu dziś jesteśmy, to symboliczny akt wdzięczności za tę inicjatywę. Dzięki Rycerzom Kolumba będziesz duchowo obecny w naszej parafii, niezależnie od tego, w którym miejscu na Ziemi będziesz stawiał swe stopy.
Jest jeszcze jedna inspiracja, której byłeś współautorem w naszej wspólnocie. To mazurskie rejsy żeglarskie. Dla większości z nas, którzy byli, to już tradycja. Połączenie nieokiełznanej przyrody, przygody, duchowości religijnej i współdziałania. Wspaniale spędzony czas. To również twoja zasługa, za którą serdecznie dziękujemy.
Za parę dni wypłyniesz kolejny raz na jeziora mazurskie. A później rozpoczniesz swój samotny rejs, na nowym szlaku. Życzymy ci, abyś znalazł nowe inspiracje i aby twoje talenty znów dały obfity plon.

Vivat Jezus

Picasa Web Albums
  • Kliknij obrazek
  • Wybirz opcje - "pokaz slajdów"