NASI PARAFIANIE
RYCERZAMI KOLUMBA

PEREGRYNACJA OBRAZU I RELIKWII
BŁ. KS. MICHAELA MCGIVNEYA

/ kliknij obrazek /


W środę o g. 18.00 w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja obrazu i relikwii bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Msze święte wieczorne od środy do piątku poprzedzone będą nabożeństwami o g. 18.00, zaś nowenna do MBNP w środę i koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek będą odprawione po Eucharystii. Zapraszamy do wcześniejszego przychodzenia na nabożeństwa, aby indywidualnie i wspólnotowo modlić się przez wstawiennictwo błogosławionego kapłana. Przed obrazem MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest koszyczek w którym można zostawić indywidualne intencje. Będziemy je polecać w piątek od g. 18.00. Peregrynacja zakończy się w sobotę rano. W dniach peregrynacji za ławkami będzie wystawiona puszka do złożenia ofiary na fundusz budowy hospicjum im. ks. Sopoćki w Wilnie. Niech to wydarzenie stanie się również okazją do duchowego przygotowania naszych serc do uroczystości odpustowej. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, odbywa się dla chętnych prezentacja 8 min. filmu o błogosławionym kapłanie. Zapraszamy do obejrzenia.


RYCERZE KOLUMBA RADY 16650
CEREMONIA PRZYJĘCIA NOWYCH BRACI
2019


/ kliknij obrazek /

09 grudnia 2019 r, uroczystą Mszą Świętą, Rycerze Kolumba działający przy naszej parafii, zakończyli kolejny i rozpoczęli nowy rok pracy.
Po Mszy Świętej wraz z Radą 14000 odbyła się ceremonia przyjęcia nowych braci. Nasza rada wzbogaciła się o trzech rycerzy, a Rada 14000 o dwóch rycerzy. Na uroczystości gościliśmy między innymi Delegata Rejonowego i rycerzy Rady 14000, którzy przeprowadzali ceremonię przyjęcia. Dziękujemy ks. Proboszczowi i ks. Bartłomiejowi za modlitwę, życzliwe przyjęcie i uczestniczenie w naszych poczynaniach.
Zapraszamy kolejnych mężczyzn do wstąpienia w nasze szeregi, wśród nas można ofiarować innym swój czas, pomysły, talenty i zrealizować się w działaniu na rzecz najbliższych, służyć społeczeństwu naszej parafii i wszystkim potrzebującym pomocy i wsparcia.
Vivat Jezus!


RYCERZE KOLUMBA
SPOTKANIE RODZINNE
KAJAKI
CZARNA NIDA

/ kliknij obrazek /

06 lipca w sobotę Rycerzy Kolumba Rady 16650 przy naszej parafii spotkali się całymi rodzinami już po raz trzeci na spływie kajakowym. W tym roku na Czarnej Nidzie. Urokliwa rzeka ma w swoim nurcie wiele ciekawych i zaskakujących niespodzianek więc nie obeszło się bez przygód i nieprzewidzianej kąpieli.
Było super! Chcę jeszcze raz!
To opinia najmłodszych uczestników.


WPROWADZENIE NA URZĄD
NOWO WYBRANYCH OFICERÓW
RYCERZY KOLUMBA

/ kliknij obrazek /

02 czerwca odbyło się wprowadzenie na urząd nowo wybranych oficerów Rycerzy Kolumba rad krakowskich 14000, 15128, 16650. Gospodarzami byli Rycerze Kolumba rady 14000 przy parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie – Czyżynach.


WPROWADZENIE NA URZĄD
NOWO WYBRANYCH OFICERÓW
RYCERZY KOLUMBA

/ kliknij obrazek /

02 czerwca odbyło się wprowadzenie na urząd nowo wybranych oficerów Rycerzy Kolumba rad krakowskich 14000, 15128, 16650. Gospodarzami byli Rycerze Kolumba rady 14000 przy parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie – Czyżynach.


PODZIĘKOWANIE DLA RYCERZY KOLUMBA

/ kliknij obrazek /

Fundacja Małych Stópek składa serdeczne podziękowanie za bezinteresowne wsparcie i przekazanie darowizny pieniężnej.
Dzięki Państwa darom możemy pomóc kolejnym potrzebującym mamom oraz ich dzieciom.


RODZINNE SPOTKANIE
RYCERZY KOLUMBA RADY 16650
2018

/ kliknij obrazek /

Sobotnie, wrześniowe popołudnie Rycerze Kolumba z naszej Rady, wraz z małżonkami, spędzili w Szczyrzycu. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą przed cudownym obrazem Matki Boskiej Szczyrzyckiej w klasztorze Ojców Cystersów.
Początki tego opactwa sięgają XIII wieku i jest to jedyny na ziemiach polskich, nieprzerwanie istniejący klasztor cysterski. Historia Cystersów to również historia piwa produkowanego w klasztorach, stąd kolejnym etapem wyjazdu było zwiedzanie przyklasztornego browaru, po którym oprowadził nas pan Adam Czepiel, który wspólnie z Cystersami, po wielu perypetiach, ponownie uruchomił produkcję piwa. Oczywiście nie obyło się bez degustacji. Wyjazdowe rodzinne spotkanie zakończyliśmy na terenie gościnnego przyklasztornego ogrodu. Były pieczone na ognisku kiełbaski, ciasta i sałatki przygotowane przez małżonki. Dziękujemy Ojcom Cystersom i panu Adamowi za gościnę oraz bratu Krzysztofowi Taborowi za wspaniałą organizację całego wyjazdu. Mamy nadzieję, że tego typu rodzinne spotkania będą kontynuowane.


RYCERZE KOLUMBA
CEREMONIA PRZYJĘCIA
NOWYCH BRACI

/ kliknij obrazek /

10 września 2018r, uroczystą Mszą Świętą, Rycerze Kolumba działający przy naszej parafii, zainaugurowali nowy rok pracy i formacji rycerskiej.
Po Mszy Świętej odbyła się ceremonia przyjęcia nowych braci, nasza rada wzbogaciła się o czterech rycerzy, na których zaangażowanie bardzo liczymy. Na uroczystości gościliśmy między innymi księdza Sebastiana /naszego byłego wikarego/, który obecnie jest kapelanem Rady Rycerzy Kolumba przy Parafii p.w. Św. Judy Tadeusza, Pawła Puta – Delegata Rejonowego i rycerzy Rady 14000, którzy przeprowadzali ceremonię przyjęcia. Dziękujemy ks. Proboszczowi i ks. Bartłomiejowi za modlitwę, życzliwe przyjęcie i uczestniczenie w naszych poczynaniach.
Zapraszamy kolejnych mężczyzn do wstąpienia w nasze szeregi, jeśli chcecie ofiarować innym swój czas, pomysły, talenty i zrealizować się w działaniu to czekamy na Was.
Vivat Jezus!


KAZANIE
KS. WITOLDA OSTAFIŃSKIEGO
DO CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW
RYCERZY KOLUMBA
Z OKAZJI MSZY ŚW. ŻAŁOBNEJ
ZA ŚP. KS. MARKA LEŚNIAKA

Szczyrzyc, 27 października 2017 r.


/ kliknij obrazek /


POWSTANIE RADY RYCERZY KOLUMBA
PRZY PARAFII OPATRZNOŚCI BOŻEJ
W SWOSZOWICACH

Do niedawna mówiliśmy, że nasi parafianie są Rycerzami Kolumba i służą kościołowi i bliźnim w strukturach krakowskiej Rady 14000.
Od 16 lutego 2017 roku możemy mówić, że mamy swoją Radę Rycerzy Kolumba pw. Opatrzności Bożej!
Powołanie nowej rady przy naszej parafii to wielka radość i nobilitacja ale jednocześnie zobowiązanie. Dlatego zapraszamy Was panowie, jesteście nam potrzebni, czekamy na Wasze zaangażowanie i nowe pomysły.

Kustosz Rady 14000
Jacek Baraniak


MAJÓWKA RYCERZY KOLUMBA


Sobotnie popołudnie było dla Rycerzy Kolumba i ich rodzin okazją do spotkania w większym niż zazwyczaj gronie. Na zaproszenie księdza Proboszcza gościliśmy w parafialnych „ogrodach”. Przy grillu, przyniesionych przez małżonki ciastach i napojach, pysznych zapiekankach – mogliśmy przez kilka godzin pobyć wspólnie, porozmawiać. Pomimo znacznej rozpiętości wieku uczestników majówki, nikt się nie nudził. Dopisała pogoda i humory. Duża frekwencja na tym spotkaniu świadczy, że są one bardzo potrzebne. Działalność Rycerzy Kolumba to nie tylko praca na rzecz parafii, ale również integracja rodzin.
Dziękujemy księdzu Proboszczowi za gościnę i już planujemy kolejne spotkanie.

Jacek Baraniak


NIEDZIELA RYCERSKA


Kiedy 4 lata temu, ksiądz Sebastian, nasz były wikariusz, inicjował działalność Rycerzy Kolumba w naszej parafii, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak ważne i konieczne jest działanie zespołowe. Tylko przez takie działanie da się osiągnąć zamierzone cele i zdoła się dotrzeć do zbiorowej mentalności.
Często mówi się, że Kościół w Polsce ma twarz kobiety, a mężczyźni dawno oddali w nim pola. Na Msze przychodzą, ale głównie po to, by stać, słuchać i śpiewać. Tymczasem Kościół dla pełnego rozwoju potrzebuje mężczyzn. Ich odwagi, stanowczości i spojrzenia na świat. Jaki jest więc sposób na kościelną bierność, panowie? Rozwiązaniem jest zmiana wewnętrznego nastawienia! Przychodzę tu po coś! Po coś konkretnego! Mówi się: „Punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia”. To prawda… trzeba się przesiąść zupełnie! Trzeba się przesiąść w sercu i w głowie z ławki „biernie przyjmujących uczestników” do ławki „ludzi celu”. Mężczyzna realizuje się w działaniu.
To tu w kościele, we wspólnocie, zobaczyliśmy, jak wiele zależy od nas. Jak wielką radość daje dawanie i bezinteresowna pomoc.
Dlatego zapraszamy Was panowie, jesteście nam potrzebni, czekamy na Wasze zaangażowanie i nowe pomysły. Drogie panie prosimy zaś aby ułatwiły wam podjęcie decyzji i was wspierały.
Jan Paweł II, dzięki któremu Rycerze Kolumba pojawili się w Polsce, wzywał chrześcijan, aby byli chrześcijanami nie tylko z nazwy , przypominając wezwanie Chrystusa: „Niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre czyny i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.
Vivat Jezus !


Dzień Flagi
Rzeczypospolitej Polskiej
konkurs rozstrzygnięty
W tym roku po raz pierwszy, Rycerze Kolumba Rady 14000 ogłosili dwa konkursy dotyczące Święta Flagi RP (święta ustanowionego przez Sejm w 2004 roku na 2–go maja).
Prace można było składać do połowy maja br.
Pod koniec maja, w wyniku obrad jury złożonych z braci Rycerzy skupionych wokół Okrągłego Stołu – Swoszowice, prace oceniono w sposób następujący:


KONKURS FOTOGRAFICZNY


/ kliknij obrazek /

Z przesłanych zdjęć wybrano trzy najciekawsze i przyznano nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

KONKURS PLASTYCZNY


/ kliknij obrazek /

W konkursie plastycznym wzięło udział 10–cioro dzieci, w każdej grupie wiekowej.
Po burzliwych obradach jury ustaliło, że przyznane zostaną wyróżnienia dla każdego z uczestników. Jedna z prac dostała szczególne wyróżnienie za oryginalny pomysł i wykonanie.

Osoby nagrodzone w konkursie plastycznym:
Olga Zięcina – wyróżnienie
Adam Bartkowski
Agnieszka Uryga
Dominik Cichoń
Iga Nowocień
Jagoda Baran
Weronika Widomska
Wiktoria Doniecka
Zofia Szarek
Zuzanna Bisaga

Nagrody w obu konkursach zostaną wręczone podczas Parafiady 2015, w sobotę 13 czerwca ok. godziny 16,20, na głównej scenie.

Ponadto prace zostaną zaprezentowane w czasie trwania Parafiady w strefie głównej sceny.
Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, a dzieci i rodziców nagrodzonych prac zapraszamy po odbiór nagród.

Wojciech Michno


Ekstremalna Droga Krzyżowa


„Wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie.”

„„Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki prowadzącej z Rynku Podgórskiego w Krakowie (Kościół Św. Józefa) do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ci, którzy już szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa...””

/ ks. Jacek Stryczek – pomysłodawca EDK /


/ Zdjęcia: Bartłomiej Cichoń /

Od pierwszej edycji, od 2009 roku kilku Rycerzy Kolumba z naszej parafii, wraz z przyjaciółmi uczestniczy w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku po raz pierwszy wziął w niej udział ks. proboszcz Józef Palenica. Szliśmy do Kalwarii z własnymi intencjami, intencjami naszych rodzin, przyjaciół, parafii. Czterdziestokilkukilometrowa nocna droga nie była łatwa – deszcz, błoto, ból, ogromne zmęczenie... . I chociaż w trakcie marszu wielokrotnie wmawialiśmy sobie , że już nigdy więcej, to po dojściu do Kalwarii wiemy, że spotkanie z NIM w czasie tej drogi jest zupełnie wyjątkowe, dlatego... do zobaczenia za rok!.Smyki na start
otwarte zawody
modeli szybowców

/ Zdjęcia: Bartłomiej Cichoń /


W dniu 14 marca 2015 roku, Rycerze Kolumba Rady nr 14000 im. Jana Pawła II w Krakowie zorganizowali Otwarte Zawody Modeli Szybowców „Smyki na Start”, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 43 w Krakowie, ul. Myślenicka 112.


Rycerze Kolumba
odwiedzili muzeum
Dom Rodzinny Jana Pawła II

/ Zdjęcia: Antoni Matuszko /


W sobotę, 7 marca 2015 roku Rycerze Kolumba Rady 14000 im. Jana Pawła II w Krakowie wraz z rodzinami odwiedzili Muzeum – Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Dzięki osobistemu zaangażowaniu zastępcy dyrektora muzeum – Michała Jakubczyka (także Rycerza Kolumba), wędrówka po muzeum była dużym przeżyciem dla zwiedzających. Świetnie urządzona wystawa multimedialna za pomocą światła, dźwięku, kolorów oraz różnych pamiątek po naszym ukochanym Ojcu Świętym doskonale ukazała życie Karola Wojtyły a następnie Papieża Jana Pawła II. Wystawa pozwoliła nam także poznać życie i atmosferę przedwojennych Wadowic, przeniosła nas w czasy II wojny światowej w Krakowie i przypomniała przeżycia związane z pielgrzymkami Jana Pawła II do Ojczyzny i wielu państw na świecie.
Antoni Matuszko


Łóżko rehabilitacyjne
dla chorej
Bracia z Rady 14000, z pomocą Caritas Archidiecezji Krakowskiej dostarczyli osobie przewlekle chorej, wymagającej całkowitej opieki osób drugich łóżko rehabilitacyjne, które ulży chorej w cierpieniu, a opiekującej się córce ułatwi codzienną opiekę.


Koncert "Solne uwielbienie" w ramach przygotowań do ŚDM
Rycerze Kolumba Rady 14000 wzięli udział w wieczornej uroczystości Bożego Ciała na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce, gdzie odbył się koncert „Solne Uwielbienie”. W trakcie wydarzenia rzesze wiernych uwielbiło Boga śpiewem, tańcem i świadectwem. Na koncercie obecny był kardynał Stanisław Dziwisz oraz biskup Damian Muskus, zaś specjalnym gościem był osobisty fotograf św. Jana Pawła II, Arturo Mari.


Procesja św. Stanisława
z Wawelu na Skałkę
Relikwie patrona polski, świętego Brata Alberta, siostry Faustyny i świętego Jana Pawła II były niesione przy dźwiękach Dzwonu Zygmunta w czasie procesji św. Stanisława z Wawelu na Skałkę którą prowadził biskup Miami Thomas Wenski, wraz z hierarchami z Polski i zagranicy.
Tradycja procesji z relikwiami świętego Stanisława sięga średniowiecza. Pierwsza odbyła się po kanonizacji biskupa 1253 roku. Święty Stanisław był biskupem krakowskim. Według przekazów kronikarzy, zginął na Skałce z rąk króla Bolesława Śmiałego.
W procesji z Wawelu na Skałkę, w tym roku również wzięli udział nasi Rycerze Kolumba z Rady 14000.


Kanonizacja
Jana Pawła II i Jana XXIII
Msza czterech papieży


Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”

Franciszek ogłasza Jana XXIII i Jana Pawła II świętymi27 kwietnia o godzina 10.00 na placu Świętego Piotra w Rzymie pod przewodnictwem Franciszka rozpoczęła się Msza kanonizacyjna Jana XXIII i Jana Pawła II.
28 kwietnia o godzina 10.00 na placu Świętego Piotra w Rzymie pod przewodnictwem Archiprezbitera bazyliki watykańskiej kardynała Angelo Comastri, Msza dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II.
W sobotę 26 kwietnia, przeddzień kanonizacji, w barokowym kościele, Chiesa Nuova (il. Govermento Vechccio), o godzinie 20:00 odbył się drugi z koncertów pn. Tryptyk Rzymski, poświęcony Ojcu Świętemu. Autorem i głównym wykonawcą jest Stanisław Soyka. Podczas koncertu kompozytorowi Tryptyku towarzyszył zespół Affabre Concinui, poznański zespół wokalny śpiewający a cappella.

Współorganizator koncertu
Rycerze Kolumba Rady 14000


„Tryptyk Rzymski”
koncert Stanisława Soyki
w Krakowie
15 kwietnia 2014 o godzinie 20:00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II odbył się pierwszy z koncertów pn. Tryptyk Rzymski, poświęcony Ojcu Świętemu. Autorem i głównym wykonawcą jest Stanisław Soyka.
Główny koncert Tryptyk Rzymski będzie miał miejsce w Rzymie, w sobotę 26 kwietnia, przeddzień kanonizacji, w barokowym kościele, Chiesa Nuova (il. Govermento Vechccio), o godzinie 20:00. Podczas koncertu w Rzymie, kompozytorowi Tryptyku towarzyszyć będzie zespół Affabre Concinui, poznański zespół wokalny śpiewający a cappella.
Współorganizator koncertu
Rycerze Kolumba Rady 14000


Działalność
na rzecz społeczności
Rycerzy Kolumba
Rady 14000
Sobota 22 marca Rycerze Kolumba Rady 14000 z Parafii Opatrzności Bożej w Swoszowicach w ramach działalności na rzecz ochrony środowiska wzięli udział w akcji porządkowania okolic kościoła parafialnego i zespołu rekreacyjno-sportowego dla dzieci i młodzieży z naszego osiedla.

  Picasa Web Albums
 • Kliknij obrazek
 • Wybirz opcje - "pokaz slajdów"
 • Wybierz klawisz F11


Bal karnawałowy
Rycerzy Kolumba
Rady 14000
W sobotę 25 stycznia 2014r. odbył się bal karnawałowy Rycerzy Kolumba Rady 14000 w Krakowie Swoszowicach.
Było to kolejne spotkanie integracyjne Rycerzy zgrupowanych przy parafii p.w. Opatrznosci Bożej. Zgodnie z przyjętą regułą integracji, dekoracja sali oraz menu zostało przygotowane w zdecydowanej większości przez Rycerzy i ich rodziny. Stoły uginały się od wspaniałych wypieków i kolorowych tartinek. W rytmie disco, dzieci oraz dorośli bawili się od wczesnego popołudnia aż do północy. Dzieci przedszkolne przyszły w specjalnych karnawałowych strojach. W czasie balu odbyło się kilkanaście konkursów sprawnościowych dla wszystkich grup wiekowych. Oczywiście nie zabrakło nagród dla zwycięzców. Podczas zabawy zużytych zostało ponad 120 balonów. Panował wspaniały nastrój karnawałowej zabawy.

  Picasa Web Albums
 • Kliknij obrazek
 • Wybirz opcje - "pokaz slajdów"
 • Wybierz klawisz F11


Nowi Bracia w krakowskiej Radzie 14000
We wtorek 12 listopada 2013 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbyła się uroczystość przyjęcia w szeregi Rycerzy Kolumba nowych braci.
Do krakowskiej Rady 14000 im. Jana Pawła II dołączyło podczas inicjacji dziesięciu Braci.
Po Mszy Świętej w kaplicy św. Siostry Faustyny, której przewodniczył ks. Marek Leśniak – kapelan Rady 14000, a homilię wygłosił ks. Tomasz Kraj – współkapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce, odbyła się uroczstość inicjacji na I stopień rycerski, przeprowadzona przez Zespół Rady 14000.

  Picasa Web Albums
 • Kliknij obrazek
 • Wybirz opcje - "pokaz slajdów"
 • Wybierz klawisz F11


Rycerze Kolumba
Rady 14000
i chór „Millennium”
na wspólnej Eucharystii
Zebrał nas Bóg na dzisiejszej Eucharystii.
Zaprosił nas, by się z nami spotkać i nas nakarmić sobą: Słowem i Ciałem.
Za chwilę usłyszymy, że życie nasze nie kończy się na śmierci. Wiara w ten fakt uzdalniała braci z pierwszego czytania do wierności Bożemu prawu. Podobnie wiara i nadzieja w Zmartwychwstanie towarzyszyła męczennikom przez całą historię Kościoła. Teraz Jezus chce naszą wiarę umocnić. Dajmy się poprowadzić Jego Duchowi przez dokonujące się tu tajemnice. Poddajmy Mu nasze serca i umysły, bo to co, tu się dokonuje, to przedsmak naszego zmartwychwstania i spotkania się z Nim twarzą w twarz.

Grzegorz Goryl Ph.D.

  Picasa Web Albums
 • Kliknij obrazek
 • Wybirz opcje - "pokaz slajdów"
 • Wybierz klawisz F11


ŚWIETLICA WYSTARTOWAŁA09 listopada 2013 roku, punktualnie o godz. 12.00 otworzyły się dla wszystkich dzieci drzwi świetlicy parafialnej.
Na pierwsze spotkanie przyszło kilkanaście dzieci.
Przez dwie godziny grały w tenisa stołowego, piłkarzyki, bilard i inne gry pod opieką braci z Zakonu Rycerzy Kolumba Rady 14 000.
Mamy nadzieję, że ten czas spędzony na wspólnej zabawie z dreszczykiem rywalizacji sportowej, uczestnicy będą mile wspominać, a swymi opowieściami zachęcą kolegów i koleżanki do przyjścia w następną sobotę..

Przypominamy, że świetlica będzie czynna w każdą sobotę od godziny 12.00 do 14.00 w domu parafialnym.

  Picasa Web Albums
 • Kliknij obrazek
 • Wybirz opcje - "pokaz slajdów"
 • Wybierz klawisz F11


„ZBROJA”
Biuletyn Rady Stanowej

Pierwszy numer Biuletynu Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce.
„ZBROJA” będzie się ukazywać co miesiąc


Link do strony „ZBROJA”Bardzo prosimy o wydrukowanie i przekazanie tego Biuletynu wszystkim Rycerzom, którzy nie korzystają z internetu oraz o rozesłanie do wszystkich, którzy posiadają konta e-mail.

POBIERZ

„ZBROJA”, nr 1 – listopad 2013

Jesienne grillowanie

Sobotnie popołudnie.
Pejzaż mieniący się odcieniami żółknących liści malowanych jesiennymi barwami.
To sceneria w której nasi parafianie będący Rycerzami Kolumba spotkali się całymi rodzinami wspólnie spędzając czas na zabawie, spacerach, rozmowach i oczywiście grillowaniu. Smakołyki z grilla, zapiekanka z ziemniaków i domowe wypieki zaskoczyły nawet najwybredniejszych smakoszy.Powrót do strony głównej