STOWARZYSZENIE RODZIN KATOLICKICH
W ZAKOPANEM

/ Zdjęcia: Anna Mieczkowska /
/ kliknij obrazek /

Czerwcowe spotkanie Stowarzyszenia miało charakter wyjazdowy. W sobotę, 24 czerwca, wybraliśmy się do Zakopanego na pielgrzymkę nawiązującą do Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, odnowienia poświęcenia Polski Jej Niepokalanemu Sercu, a także Roku św. Brata Alberta. Uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tu każdy z nas mógł ponowić swoje zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie odwiedziliśmy pustelnię Brata Alberta na Kalatówkach, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia. W ciszy i skupieniu, w otoczeniu bujnej przyrody oddaliśmy hołd temu opiekunowi ubogich. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, stąd też część naszej grupy wyruszyła na spacer po tatrzańskich dolinkach, rozkoszując się widokiem szczytów, piękną zielenią, szumem potoków, śpiewem ptaków.
Za zorganizowanie pielgrzymki dziękujemy serdecznie Księdzu proboszczowi i przewodniczącemu Koła parafialnego SRK – Markowi Wronie.

W imieniu pielgrzymów
Anna Mieczkowska