DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Ojczyzna
Ojczyzna-kiedy myślę-wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
Mówi mi o tym serce,jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym,
Aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas;
Z niej się wyłaniam.....gdy myślę,
Ojczyzna-by zamknąć ją w sobie jak skarb.
Pytam wciąż, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia.
Ojczyzna-kiedy-myślę słyszę jeszcze dźwięk kosy, gdy uderza o ścianę pszenicy, łącząc się w jeden profil z jasnością nieboskłonu.
Ojczyzna: wyzwanie tej ziemi rzucone przodkom i nam, by stanowić o wspólnym dobru, mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje.

Foto: SN

Poezja jest wyrazem tego, co dzieje się w duszy człowieka i w niej Jan Paweł II wyraził swoją miłość do Ojczyzny.
Dzień 11 listopada przypomina nam, że świętujemy wydarzenie odzyskania niepodległości, że żyjemy w wolnej Polsce.
W różny sposób każdy z nas ten dzień spędził i przeżył.
W naszej parafii po uroczystej wieczornej Mszy Św. z mocnym akcentem patriotycznym w homilii ks. Sebastiana spotkaliśmy się w domu parafialnym, aby łączyć się w tym duchu we wspólnym śpiewaniu pieśni, które wyrażają miłość do Ojczyzny.
Recytowana poezja, fragmenty homilii Ojca Świętego Jana Pawła II oraz śpiew młodzieżowego zespołu „Canticorum”, pod batutą Moniki Waligóry, wprowadził nas w nastrój wspólnego spotkania, aby wyśpiewać radość i dumę z naszych przodków, którzy oddali swe życie za wolność.
Było to już drugie świętowanie w takiej formie i pragniemy to kontynuować.
Zapraszamy na przyszły rok.
AT