NOWOŚCI

PASTERKA


/ kliknij obrazek /


WIZYTACJA KANONICZNA


/ kliknij obrazek /

5 grudnia w naszej parafii przeżywaliśmy wizytację kanoniczną, którą prowadził ks. bp Janusz Mastalski. Dziękujemy za głoszone słowo Boże, dar sprawowanej Eucharystii i spotkania duszpasterskie.


UROCZYSTA PRÓBA CHÓRU MILLENNIUM


/ kliknij obrazek /

Na zakończenie roku liturgicznego, w piątek 26.11.2021r odbyła się uroczysta próba chóru Millennium. Solenizantowi Januszowi Cichoniowi – który jest od początku działalności chóru – składaliśmy życzenia m.in. energii i dobrego humoru każdego dnia. Spóźnione – przez pandemię – życzenia popłynęły do Stanisława Moskala, który w zeszłym roku obchodził swoją 18–rocznicę działalności chóralnej. Na tę okoliczność otrzymał wyjątkowy dyplom: "Świadectwo dojrzałości chórzysty". Również takie wyróżnienie otrzymał Stanisław Dunaj, który 18–te "urodziny" w chórze Millennium obchodził w tym roku.
Szczególne wyróżnienie oraz wyjątkowe podziękowania za wspólną pracę otrzymał dyrygent Lucjan Dmytrzak, który jest z nami już 10 lat i specjalnie dla naszego chóru przygotowuje 3–głosowe utwory muzyczne.
Wszystkim raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy za wspólne śpiewanie.
Prezes chóru Millennium
Wojciech Michno


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
RODZINNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH


/ kliknij obrazek /

Piękna Pani o twarzy bolesnej,
Piękna Pani z orłem na piersiach,
Bądź Matką narodu naszego,
którego imię Polska.


IMIENINY KS. MARCINA


/ kliknij obrazek /

Czcigodny księże Marcinie.
Z okazji imienin cała służba liturgiczna pragnie złożyć księdzu szczere życzenia: Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności. A co najważniejsze to chęci do dalszej służby w naszej parafii.
Z życzeniami służba liturgiczna.

Szanowny Księże Marcinie.
W imieniu całej naszej wspólnoty oazowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy księdzu przede wszystkim opieki Bożej na każdy dzień, rosnącej pasji życia oraz fascynacji ciągłego poznawania Chrystusa. Życzymy coraz więcej radości i uśmiechu z drobnych, wyjątkowych chwil w życiu.
Niech Bóg prowadzi księdza w życiowej podróży, napełnia zdrowiem i szczęściem. Jesteśmy wdzięczni za księdza obecność i zaangażowanie w naszą wspólnotę.
Dzięki temu możemy się rozwijać i zgłębiać swoją wiarę. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

Czcigodny Solenizancie Księże Marcinie.
W przeddzień Twoich Imienin na tej uroczystej Mszy Świętej, w imieniu parafian naszej swoszowickiej wspólnoty pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia.
Żeby Twoja droga kapłańska przysparzała Ci dużo satysfakcji i okazała się drogą do świętości do której każdy katolik powinien dążyć.
Niech Matka Boża obdarzy Twoją osobę swoją opieką, a Duch Święty czuwa nad Tobą, by Twoje dni były wypełnione wiarą, dobrocią i radością z życia w Twoim duchownym stanie.
Piękną Księże Marcinie obrałeś drogę kapłańską i jakże odpowiedzialną, bo prowadzącą nas do zbawienia. Miej siłę w sobie, motywację i zdrowie byś mógł temu zadaniu podołać, a my parafianie będziemy Cię z całego serca w tym spierać modlitwą.
Szczęść Boże Księże Marcinie

Księże Marcinie
Z okazji imienin przyjmij od chóru Millennium życzenia zdrowia i opieki Opatrzności Bożej.
Wytrwałości, siły i mądrości, w codziennej posłudze kapłańskiej.
Opieki Twego Patrona, św. Marcina. Abyś jak on, był otwarty na potrzeby innych.
Wszystkiego dobrego.

/ kliknij obrazek /

ZAMYŚLENIA ZADUSZKOWE
NAD TAJEMNICĄ ŻYCIA,
ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA


/ kliknij obrazek /

ŚMIERĆ TO TELEGRAM

Śmierć to telegram który Bóg wysyła:
Przyjeżdżam dzisiaj.
W Niebie wszyscy już tęsknią.

Matka Boska od dawna chodzi zamyślona
jakby się bała że coś się wydarzy
że pomylisz pociąg lub spóźnisz się trochę

Nie bój się niczego. Tu jest dużo Światła.
Święci ciągle ćwiczą gregoriański chorał
żeby przy spotkaniu raczyć cię muzyką

Dobrze że jesteś. Usiądźmy przy stole
Bądźmy najbliżej

W: W, Baryła, Krzaki gorejące, Kraków, Ofic, Konfraterni Poetów, Kraków, 2000,s.111


/ kliknij obrazek /

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
W PARAFII w r. 2021/2022 I semestr


Spotkania dla poszczególnych klas będą odbywać się w następujących terminach. Podajemy terminy na pierwszy semestr.

Kandydaci z VI kl. SP mają spotkania z ks. Proboszczem 25.10, 22.11, 07.12.
Spotkania odbywają się o g. 18.30 w kościele. Udział w Mszy świętej i katecheza

Kandydaci z VII kl. SP mają spotkania z ks. Marcinem w następujących terminach:
28.10.2021 – czwartek 17.00 (spotkanie w kościele)
05.11.2021 – piątek 17.00 (spowiedź i Msza święta)
25.11.2021 – czwartek 17.00 (spotkanie w kościele)
02.12.2021 – piątek 17.00 (spowiedź i Msza święta)
16.12.2021 – czwartek 17.00 (spotkanie w kościele)

Kandydaci z VIII kl. SP mają spotkania z ks. Marcinem w następujących terminach:
21.10.2021 – czwartek 17.00 (spotkanie w kościele)
05.11.2021 – piątek 17.00 (spowiedź i Msza święta)
18.11.2021 – czwartek 17.00 (spotkanie w kościele)
02.12.2021 – piątek 17.00 (spowiedź i Msza święta)
09.12.2021 – czwartek 17.00 (spotkanie w kościele)

W styczniu spotkanie w domu podczas wizyty duszpasterskiej.


Ks. Józef Palenica – proboszcz
Ks. Marcin Masłoń – wikariusz


UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
OPATRZNOŚCI BOŻEJ
25-LECIE KAPŁAŃSTWA
O. MARIUSZA TABOR

Mam szczególny przywilej powitania w murach naszej świątyni Czcigodnego i Drogiemu naszemu sercu Ojca Mariusza OFM, z okazji jubileuszu 25–lecia kapłaństwa. Wielu z nas tu obecnych pamięta ten słoneczny dzień 2 czerwca 1996, kiedy nasz Jubilat odprawił swoją Mszę Prymicyjną. Na uroczystość przybyli liczni wierni, a jej radosny i podniosły charakter podkreślała obecność orkiestry strażackiej, szpaler krakowianek z wieńcami na głowach oraz licznie zgromadzeni goście, w tym kapłani na czele z ówczesnym proboszczem naszej parafii, świętej pamięci ks. Franciszkiem Jeziorczakiem. Dzieci i młodzież deklamowała okolicznościowe wierszyki, w tym moja córka przebrana za słoneczko. Dzisiaj także przeżywamy radość z Twojej tu obecności i za przykładem Apostoła, któremu dane było dostąpić widoku Przemienionego Jezusa, możemy powiedzieć „Panie, dobrze nam tu z Tobą”. Co prawda, nie widzimy bezpośrednio naszym wzrokiem Jezusa, ale mamy pewną wiarę, że jest tu z nami obecny w Najświętszym Sakramencie, pod postacią chleba i wina. Aby ten cud stał się możliwy, niezbędne są ręce kapłana. Jest on wyłącznym pośrednikiem między niebem a ziemią. Za tę posługę, spełnianą od 25. lat, serdecznie dziś dziękujemy. Jest ona zadatkiem naszego zbawienia, w co głęboko wierzymy. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha świętego, który został nam dany. Szczęść Boże w dalszej pracy na niwie kapłańskiej i zakonnej!


/ kliknij obrazek /

PEREGRYNACJA OBRAZU I RELIKWII
BŁ. KS. MICHAELA MCGIVNEYA

Modlitwa o kanonizację błogosławionego ks. Michaela McGivneya

Boże, nasz Ojcze, opiekunie ubogich i obrońco wdów i sierot, Ty powołałeś Twojego kapłana, błogosławionego Michaela McGivneya, aby stał się apostołem rodziny chrześcijańskiej i prowadził młodych do pełnej poświęcenia służby bliźnim. Spraw, aby przykład jego życia i cnót pomógł nam pełniej naśladować Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, wypełniać Jego przykazanie miłości i budować Jego Ciało, którym jest Kościół. Niech przykład Twojego sługi natchnie nas większym zaufaniem do Twojej miłości, abyśmy mogli kontynuować jego dzieło opieki nad potrzebującymi i odrzuconymi. Pokornie Cię prosimy, abyś raczył włączyć błogosławionego Michaela McGivneya do grona świętych Kościoła, jeśli taka jest Twoja wola. Za jego przyczynę racz nam udzielić łaski, o którą Cię prosimy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.


/ kliknij obrazek /


Powitanie

W imieniu wszystkich zgromadzonych witamy Ciebie błogosławiony Księże Michale McGivney w naszej wspólnocie parafialnej, w której już od siedmiu lat działają również Rycerze Kolumba. Rycerze powołani przez Ciebie, aby służyli w imię miłosierdzia, jedności i braterstwa.
Witamy Ciebie pod postacią Relikwii z nadzieją i ufnością, że w tych trudnych dla nas czasach, gdzie borykamy się z zarazą, brakiem poszanowania dla życia, atakami i kryzysem w kościele, upadkiem moralnym, będziesz za nami orędował i wskazywał nam drogę.
Nikt lepiej jak Ty nie wie w jaki sposób przejść i przetrwać trudny czas. Kiedy posługiwałeś w swojej parafii w New Haven, towarzyszyły Ci podobne problemy, ale zgromadziłeś wokół siebie mężczyzn, którzy wzajemnie się wspierali i razem modlili. Zgromadziłeś ich, aby pogłębiali swoją wiarę, aby w duchu chrześcijańskiej miłości i braterstwa troszczyli się o siebie nawzajem, o swoje rodziny oraz bronili każdego życia.
Błogosławiony księże Michale prosimy Ciebie, aby najbliższe dni, kiedy będziemy za twoją przyczyną modlić się we wspólnocie parafialnej i rycerskiej przyniosły błogosławione owoce. Niech ten czas spędzony na modlitwie przy Relikwiach będzie czasem pogłębienia naszej wiary, miłości i nawrócenia, wyproś nam nadzieję i odwagę do większego zaufania i zawierzenia siebie wszechmogącemu Bogu.


PEREGRYNACJA OBRAZU I RELIKWII
BŁ. KS. MICHAELA MCGIVNEYA

/ kliknij obrazek /


31 października 2020 roku Kościół Święty ogłosił ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba, nowym błogosławionym. Radosne świętowanie tej uroczystości pogłębia i przedłuża ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionego kapłana, która prowadzona jest w parafiach będących miejscem działań Rycerzy Kolumba.

W naszej parafii peregrynacja odbędzie się w dniach 15-18.09.2021.

15.09.2021 r., środa
18.00 – rozpoczęcie peregrynacji, zawierzenie parafii i Rycerzy Kolumba wstawiennictwu błogosławionego
18.30 – Msza św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

16.09.2021 r., czwartek
18.00 – Nabożeństwo różańcowe
18.30 – Msza św.

17.09.2021 r., piątek
18.00 – Modlitwa wstawiennicza w intencjach składanych przez parafian
18.30 – Msza św. Koronka do Miłosierdzia Bożego

18.09.2021 r., sobota
08.00 – Msza św. Zakończenie peregrynacji

W trakcie peregrynacji odbędzie się zbiórka funduszy na Dzieło Miłosierdzia -Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Prosimy o składanie intencji i próśb, które nosimy w naszych sercach i które chcemy zawierzyć za Jego wstawiennictwem. Peregrynacja jest połączona z dziełem charytatywnym, zbieramy fundusze na budowę hospicjum im.ks.Sopoćki w Wilnie. Dokładny program peregrynacji podany będzie w ogłoszeniach parafialnych.


BIERZMOWANIE 2021

/ kliknij obrazek /


Podczas Mszy świętej o g. 12.00, w dniu 13 czerwca 2021 roku, ks. bp Janusz Mastalski udzielił sakramentu bierzmowania uczniom ks. VIII SP z naszej parafii.


BOŻE CIAŁO

/ kliknij obrazek /

JUBILEUSZ 30–LECIA KAPŁAŃSTWA
KS. KANONIKA R.M. JÓZEFA PALENICY

/ kliknij obrazek /

Z Księgi Jeremiasza:
Zanim ukształtowałem Cię w łonie matki, znałem Cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem Cię.
Jest 18 maja 1991r, katedra na Wawelu, na podłodze krzyżem leży 62 diakonów, na których głowy za chwilę nałoży swoje ręce Kardynał Franciszek Macharski. Wśród nich jesteś Ty czcigodny księże proboszczu. Co wtedy czułeś, o czym myślałeś?
30 lat temu przyjąłeś z ufnością powierzoną Ci przez Chrystusa misję by być szafarzem Bożych tajemnic. Przez te lata wiele w Twoim życiu się zmieniło. Jedno pozostaje wciąż to samo, jest to Chrystus, na którym wszystko budujesz, umacniasz i odnawiasz. To On jest źródłem Twojej skromności i pokory.
Dlatego dzisiaj dziękujemy Bogu za Twoje 30 lat służby kościołowi i życzymy aby nigdy nie zgasł ten płomień i zapał, który przed laty rozpalił Duch Święty.
Dziękujemy Opatrzności, że postawiła Cię na naszej drodze, że każdego dnia dajesz naszej wspólnocie całego siebie i uczysz miłości Boga i bliźniego.
Niech Bóg, który zawsze daje w nadmiarze, obdarzy Cię tym wszystkim co jest potrzebne do wypełnienia Twojej misji.
Jeszcze dwa wspomnienia sprzed trzydziestu laty.
Rano była piękna pogoda, po południu padał deszcz. Podobno jest taki przesąd, że jeśli w dniu święceń pada deszcz, to ktoś z tego rocznika zostanie biskupem.
I druga rzecz: patronem rocznika święceń 1991r był św. Rafał Kalinowski – inżynier, budowniczy, powstaniec, kapłan i święty. Ty odwrotnie – najpierw zostałeś kapłanem, później budowniczym , pozostała tylko świętość!


Drogi księże Proboszczu, Jubilacie
W tym uroczystym dniu z okazji 30-tej rocznicy Twoich Święceń Kapłańskich, pragnę w imieniu służby liturgicznej podziękować Ci, za pracę i kierowanie nas na dobrą drogę.
Życzymy obfitych błogosławieństw i niech ksiądz nadal kroczy drogą, którą sam Bóg wyznaczył.
Szczęść Boże


Ks. Józefie
W przeddzień rocznicy wyjątkowej chwili Twego życia, w której 30 lat temu w Katedrze na Wawelu rozpocząłeś kapłańską drogę, składamy od chóru Millennium życzenia łask Bożych i opieki Opatrzności Bożej w trudach codziennej posługi. Życzymy dalszego rozwoju duchowego oraz osiągania kolejnych stopni w hierarchii kościelnej.
Życzymy także, aby na zakończenie tego roku jubileuszowego – 30lecia przyjęcia święceń kapłańskich – zabrzmiały w naszej parafii nowe organy piszczałkowe, na które wszyscy czekamy.
Wszystkiego Dobrego.
Szczęść Boże.


KS. JÓZEF PALENICA
KANONIK R.M.

Z radością informujemy, że w Wielki Czwartek, w czasie Mszy Świętej Krzyżma, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, nasz Ksiądz Proboszcz Józef Palenica został odznaczony przez Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego godnością kanonika z przywilejem noszenia rokiety i mantoletu. Rokieta to komża z podbiciem fioletowym lub czerwonym, noszona przez prałatów i kanoników. Mantolet to strój bez rękawów, sięgający kolan, zakładany na komżę i rokietę przez biskupów, prałatów i kanoników. Powyższy strój w naszej Archidiecezji kanonicy noszą na wzór kanoników kapituły katedralnej na Wawelu. Od pierwszych liter nazw tych szat liturgicznych utworzony jest skrót określający stopień w hierarchii kościelnej: Kanonik R.M.


WIELKANOC 2021


WIELKA NIEDZIELA

/ kliknij obrazek /


WIELKA SOBOTA

/ kliknij obrazek /


WIELKI PIĄTEK

/ kliknij obrazek /


WIELKI CZWARTEK

/ kliknij obrazek /

Czcigodni Nasi Duchowni

W dniu ustanowienia sakramentu kapłaństwa cała społeczność swoszowicka pragnie złożyć Warn najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim dużo zdrowia, przychylności parafian, radości bycia z nami, odwagi w tych ciężkich czasach oraz Błogosławieństwa Bożego i opieki ze strony Matki Bożej.
Mojżesz wyprowadzając Żydów z Ziemi egipskiej do Ziemi obiecanej musiał zmierzyć się z buntem, bluźnierstwami, wrogością, z zniecierpliwionym ludem. Pan Bóg dla opamiętania zsyła plagę węży. Lecz nie pozostawia ich w sytuacji bez wyjścia. Nakazuje ulepić miedzianego węża i umieścić go na podwyższeniu. Kto po ukąszeniu przez węża spojrzy na miedzianego węża będzie uratowany. Patrząc na współczesne czasy mamy wiele wspólnego z tamtymi odległymi czasami. Świat stał się okrutny, jest wiele nienawiści między ludźmi, morderstw, okrucieństwa, samolubstwa, egoizmu, brutalności, braku szacunku dla starszych. Na świecie widzimy narastające konflikty zbrojne, pożary, powodzie, trzęsienia ziemi, zarazy.
Wydawałoby się, że taka sytuacja jest bez wyjścia, Sądzę jednak, że tak jak Pan Bóg nakazał ulepić miedzianego węża w celu ocalenia ludu, tak w naszych czasach mamy Was, kapłanów, może nie przez samo patrzenie na Was, lecz przez słowo Boże głoszone przez Was oraz przez wskazywanie mam drogi do zbawienia i dając nam wskazówki jak być lepszym i wyrozumiałym jeden wobec drugiego.
Dzięki, że jesteście i to właśnie tacy jakich potrzebujemy do dalszego pogłębiania naszej wiary i człowieczeństwa.

Kraków, kwiecień 2021 r.


PRZYJĘCIA NOWYCH BRACI
W SZEREGI RYCERZY KOLUMBA
RADY 16650

/ kliknij obrazek /

W dniu 15 marca 2021, w trakcie Ceremonii Zasad Rycerskich – Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa, powiększyliśmy grono naszej Rady o kolejnych dwóch Braci.
Dwaj inni awansowali do pełni rycerstwa. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej i gratulujemy nowym Rycerzom Kolumba. Jesteśmy otwarci na kolejnych katolickich mężczyzn, którzy swoim zaangażowaniem i modlitwą będą włączali się w dzieła prowadzone przez Rycerzy Kolumba.
Jacek Baraniak WRCHÓR MILLENNIUM
NOWY ADRES MAILOWY

Z okazji 20–lat działalności chóru Millennium, został uruchomiony nowy adres mailowy:

chorSwoszowice@interia.pl

Jest to kontakt do chórzystów, z którego można korzystać w pełnym zakresie dotyczącym chóru Millennium, m.in.
– do organizacji śpiewu chóralnego przy uroczystościach indywidualnych,
– zapytań dotyczących terminów najbliższych spotkań lub koncertów,
– do rezerwacji miejsc dla wycieczek organizowanych z udziałem chóru Millennium.


20–LECIE CHÓRU MILLENNIUM
WSPOMNIENIA KOLĘDOWEPIKNIK Z KRAKUSEM

/ kliknij obrazek /

15 czerwca WLKS Krakus–sekcja piłki nożnej oraz Rycerze Kolumba zaprosili na rodzinny piknik sportowo – rekreacyjny.
Jak spędzili sobotnie popołudnie sami zobaczcie na zdjęciach.
Mimo 33–stopniowego upału, rodzinnym grom i zabawom nie było końca. Z zaskoczeniem i wzruszeniem patrzyłem na najmłodszych uczestników opuszczających plac zabaw dopiero po 21.00.
Mam nadzieję, że organizatorom nie braknie sił ani wytrwałości i wkrótce się znów spotkamy.


KOLEJNE WYRÓŻNIENIE
DLA REDAKCJI
„ECHA”
NASZEJ SWOSZOWICKIEJ PARAFII

/ kliknij obrazek /

W sobotę, 22 września, w Ludźmierzu miał miejsce finał IV Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. Ks. Prałata Tadeusza Juchasa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 11 parafii (kilka redakcji nie było reprezentowanych mimo uczestniczenia w Konkursie). Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki.
Oceniając gazetki brano pod uwagę zamieszczone w nich reportaże i wywiady. Nasze „Echo Swoszowickiej Parafii” zajęło III miejsce ex aequo z „Echem Tenczyna”, miesięcznikiem parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie. II miejsce przyznano „Głosowi Świętojańskiemu” (Parafia Jana Chrzciciela na Prądniku Czerwonym w Krakowie), a I czasopismu „Od Serca” Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach. .
Specjalną nagrodę otrzymał pan Marek Fryźlewicz z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu (gazetka „Głos Serca”) za publikacje prezentujące znanych i zasłużonych nowotarżan.

Wanda Hryniewiecka


ORGANY DO NASZEGO KOŚCIOŁA

/ kliknij obrazek /

Drodzy parafianie

W czerwcu tego roku otrzymaliśmy informację, że w Essen jest likwidowany jeden z kościołów i są tam do nabycia organy. Po krótkich konsultacjach, w podróż wybrała się delegacja, aby na miejscu ocenić stan techniczny i możliwości instrumentu. Szybko okazało się, że jest to okazja niebywała.
W protokole z oględzin, sporządzonym przez p. Lucjana Dmytrzaka – m.in. wykładowcę w Szkole Muzycznej II stopnia i dyrygenta chóru Millennium – czytamy m.in. Proponowany do sprzedaży instrument został zbudowany na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Posiada 26 głosów (w tym cztery głosy językowe), dwa manuały i klawiaturę nożną, wszystkie o pełnej skali. [...] Opisywany instrument jest w bardzo dobrym stanie, w pełni sprawny. Siłowniki rejestrów są typu elektromagnetycznego nowszej generacji, więc nie wymagają wymiany. [...] Instrument brzmi znakomicie – zarówno poszczególne głosy, jak i ich różnorodne zestawy, pleno i tutti. [...] Suma kosztów (cena instrumentu, demontażu z transportem i budowy wraz z intonacją, strojeniem) nie powinna przekroczyć 200 000 PLN. [...] Uzgodnione wstępnie terminy dają też czas na zgromadzenie potrzebnych środków.   Instrument byłby transportowany w styczniu 2019 r., złożony w częściach na chórze, a stawiany w 2021.

Pełny tekst protokołu zamieszczony we wrześniowym numerze gazetki parafialnej „Echo”

Organy schemat montażu.

W związku z dokonaną oceną wydaje się, że podobna okazja już może nam się nie przytrafić. Podjęliśmy decyzję o zakupie tego instrumentu. Potrzeba jednak na to odpowiednich środków finansowych.
W obecnym czasie sprawą najważniejszą jest spłata posadzki. W związku z tym bardzo proszę by ci, którzy systematycznie wspierają dzieło budowy nowego kościoła w dalszym ciągu na ten cel przeznaczali środki pieniężne.
Pragnę zwrócić się z prośbą i apelem do wszystkich o włączenie się w ufundowanie tego instrumentu, jego demontaż, transport oraz montaż w naszym kościele. Jeżeli ktoś pragnie to uczynić to proszę o kontakt w kancelarii parafialnej. Ufam, że jesteśmy w stanie tego dokonać, aby cieszyć się wartościowym instrumentem, który będzie ubogacał swoją grą nabożeństwa i modlitwy w nowym kościele.
Ks. Józef Palenica
proboszcz


CHÓR MILLENNIUM ZAPRASZA

/ kliknij obrazek /

W związku z nowym otwarciem w historii naszej parafii, w oczekiwaniu na uroczystość wejścia w progi nowego kościoła, ogłaszamy nabór do chóru męskiego Millennium. Pragniemy zwiększyć siłę męskich głosów w nowym kościele.
Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn, którzy lubią i umieją śpiewać, szczególnie tych, którzy nie tak dawno zamieszkali w Swoszowicach.
Oferujemy wspaniały zespół chórzystów z różnych grup zawodowych, w szerokim przedziale wiekowym (od 20–70 lat), których łączy muzyka, Kościół i pozytywne relacje.
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek o godz. 20.00.
Prezes chóru Millennium
Wojciech Michno


MIŁOSIERNY SAMARYTANIN ROKU 2017

/ Foto: Janusz Cichoń /
/ kliknij obrazek /

W piątek 16 marca br. w auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się XIV Finałowa Gala „Miłosierny Samarytanin Roku 2017”.
Spośród 68 kandydatów wybranych zostało 14 laureatów.
Podczas uroczystej Gali poznaliśmy zwycięzców dwóch kategorii: pracownik służby zdrowia oraz osoba bezinteresownie niosąca pomoc drugiemu człowiekowi.
W kategorii pracownik służby zdrowia, statuetkę „Miłosiernego Samarytanina Roku 2017” odebrała z rąk kard. Stanisława Dziwisza nasza parafianka Brygida Mazgaj.
Całej uroczystości towarzyszyło ogromne wzruszenie….., skromność, prostota i głębokie przekonanie, że pomoc dla innych jest naturalną reakcją, porusza serce.
Służba z miłością dla drugiego człowieka stanowi dla Niej podstawowy obowiązek w swojej pracy nie tylko jako pracownik służby zdrowia, ale również w prowadzeniu pogotowia opiekuńczego w przygotowaniu dzieci do adopcji.
Wypowiedziane z głębi świadectwo Brygidy, było potwierdzeniem słusznego wyróżnienia. Bogu niech będą dzięki za życie Naszej Samarytanki!PARAFIALNY PUNKT ŻYWNOŚCI

Czynny jest parafialny punkt żywności – można dostarczyć żywność w każdą pierwszą środę miesiąca od godz. 17.00 do 18.00 /do kościoła/, a potrzebujący mogą pobrać zywność w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00 /również w kościele/.Powrót do strony głównej